2018 May 26 - شنبه 05 خرداد 1397
آرشیو

سرويس: قسمت:
موضوع:
نحوه مرتب سازی: تعداد نمایش:
شماره صفحه از 7  »

1 روایتی عجیب و باورنکردنی از روستایی در آذربایجان شرقی که بیشترین آمار عروس خردسال در کشور را داراست
در سال ۹۵، ازدواج کودکان ۱۰ تا ۱۴ ساله به چهار هزار و ۱۶۵ نفر رسید که در این زمینه تناقضی در دستگاه‌های مختلف وجود دارد؛ به‌طوری‌که برخی از دستگاه‌های اجرایی این ازدواج‌ها را موفق ارزیابی می‌کنند، در‌حالی‌که اگر از نظر علمی به این موضوع نگاه کنیم، این کودکان هیچ‌گونه درکی از زندگی مشترک و حق و حقوق خود ندارند تا از خودشان دفاع کنند.
2 زنگ خطر خودکشی و میل به نابودی در بین کودکان کار به صدا درآمد
در حال حاضر و در مقطعی که در آن قرار داریم، بیماریهایی که این کودکان درگیر آن می‌شوند شکل دیگری به خود گرفته است. حداقل نتایج کار میدانی روی جامعه آماری 75 نفره‌ای که برای مدت بیش از یک سال آنها را مورد بررسی قرار دادیم نشان داد، موضوع تمایل به مرگ ، نابودی و خودکشی یکی از بحران‌های جدی در بین کودکان کار و خیابان است.‌
3 دستمزد خوانندگان و مجریان ایرانی چقدر است؟
توجه مردم به هنرمندان، خوانندگان، ورزشکاران و مجریان به نسبت بیشتر از بقیه است و همین موضوع باعث شده تا در این بخش به سراغ دستمزد خوانندگان و مجریانی برویم که امروزه تقریبا برای همه شناخته شده هستند.
4 تحلیلی بر رویای همیشگی آمریکا/  فروپاشی نظام ایران چقدر محتمل است
کسینجر درباره ایران می‌گفت:ایران یک گوریل 800 پوندی است که اگر وارد کشورهای خاورمیانه شود کنترلش بسیار سخت خواهد بود. خب الان ایران در چهار پایتخت عرب نفوذ و تاتیرگذاری دارد و حالا می دانید آمریکا چه هزینه‌ای کلانی باید بدهد تا بتواند ایران را به عقب برگرداند؟
5 انتخابات عراق و سردمداران جدید این کشور بحران زده
نتایج انتخابات پارلمانی عراق از پیروزی حزب سائرون به رهبری مقتدی صدر حکایت دارد. برخی معتقدند ممکن است نخست وزیری آینده عراق از آن صدر شود. در این باره با علی المؤید، تحلیل گر سیاسی عراق گفتگو کرده‌ایم که از نظر می‌گذرانید:
6 دیدگاه های متفاوت اصول گرایان درباره برجام و آینده آن
در بین اصول گرایان اما واکنش ها به تصمیم آمریکا متفاوت بوده تا جایی که یکی، آن را موجب بالا رفتن اتحاد ملت می داند و دیگری می گوید مگر برجام تا کنون نتیجه ای هم داشته؟
7 «دوستانی که برجام را آتش می‌زنند، متوجه منافع ملی نیستند»
بعد از اعلام رسمی آمریکا و خروج از برجام، واکنش های متفاوتی در داخل و خارج نسبت به این عهدشکنی آمریکا شکل گرفت که شاید جالب ترین آن ها، سوزاندن عهدنامه توسط نمایندگان مجلس باشد.
8 آقای ترامپ غلط می کنید
دیشب شنیدید رئیس‌جمهور آمریکا حرف‌های سخیف و سبکی زد. شاید بیش از ۱۰ دروغ در حرف‌های او بود. هم نظام را تهدید کرد، هم ملت را که چنین و چنان می‌کنم. بنده از طرف ملت ایران می‌گویم: آقای ترامپ! شما غلط می‌کنید.
9 سوال از رئیس جمهور قطعی است و هیچ نماینده ای امضای خود را پس نمیگیرد
عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه برای طرح سوال از رئیس جمهور به امضای 74 نماینده نیاز است، افزود: در حال حاضر این طرح 18 امضاء بیش از حد نصاب دارد.
10 چه کسی بر صندلی خیابان بهشت می نشیند؟
اعضای شورای شهر تهران برای تعیین تکلیف مدیریت شهری پایتخت فهرستی نام ۲۸ نفر را لیست کردند. هر عضو شورای شهر می‌توانست تا ۵ نفر را اعلام کند. با معرفی این گزینه‌ها، ۲۸ نفر در ماراتن رسیدن به کلید شهر قرار گرفتند. روز سه شنبه بر سر نامزد‌های این لیست رای گیری می‌شود و از هفت نفری که بالاترین رای را به دست آوردند، برنامه خواسته می‌شود.
11 به زودی شاهد رفع حصر خواهیم بود
بعد از گمانه زنی های گوناگون و اظهار نظرات مختلف، محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور خبر از رفع حصر در آینده نزدیک داده است.
12 دلایل خروج دلار از کشور و گرانی نرخ ارز
اگر چه انگیزه‌های فرار سرمایه، گوناگون هستند، اما این مسئله برای اقتصاد ایران، یک پدیده زیان‌آور است. عباس هوشی، اقتصاددان، سیطره بخش دولتی و نیمه دولتی را به عنوان دلیل اصلی فرار سرمایه مقصر می‌داند و معتقد است که محدودیت‌ها بر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به فرار سرمایه منجر می‌شود.
13 نگاهی به پشت پرده های استعفای نجفی
محمد علی نجفی حالا پس از هفت ماه از شهرداری تهران کنار رفت تا برگی تازه در کارنامه عملکردی خود ثبت کند. عده‌ای معتقدند استعفای زودهنگام او از شهرداری تهران به نوعی خودکشی سیاسی بود، اما شاید بهتر است بگوییم پذیرش مدیریت بر شهرداری تهران برای نجفی حکم خودکشی سیاسی داشت و نه استعفا از این سمت.
14 وزیر خزانه داری آمریکا از احتمال وضع تحریم‌های جدید علیه ایران خبر داد
وزیر خزانه داری آمریکا بر این باور است که تصمیم ترامپ برای تجدید تحریم‌ها علیه ایران لزوما به معنای خروج واشنگتن از برجام نخواهد بود.
15 پیشنهاد جالب معاون سابق احمدی نژاد به وی
روح الله احمدزاده از معاون دولت احمدی نژاد که به تازگی از تیم نزدیکان او جدا شده و مخالفت‌های شدیدی را نسبت به آنها به صورتی علنی نشان می‌دهد، در یادداشتی تلگرامی به احمدی نژاد پیشنهاد کرده که «به فوریت جلسه‌ای را با بزرگانی که نیک می‌دانید که هستند برگزار کنید»
16 مشروح اتهامات و رای نهایی محکومیت بقایی از زبان دادستان
در پی بازداشت محکوم‌ علیه حمید بقایی و معرفی وی به زندان جهت اجرای حکم محکومیت، روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، در خصوص روند رسیدگی به پرونده اتهامی نامبرده اطلاعیه‌ای صادر کرد.
17 راز ماندگاری ولادمیر پوتین چیست؟
روس‌ها روز هجدهم مارس به‌پای صندوق‌های رأی می‌روند، اما کاملاً مشخص است چه کسی پیروز می‌شود. نزدیک به بیست سال است که "ولادیمیر پوتین" سکان قدرت را در دست دارد و در این مدت هم تغییرات عمده‌ای در کشورش ایجاد کرده و هم آن را سرکوب کرده است.
18 نامه آیت الله ایازی به علی مطهری در مورد حجاب اجباری
آیت الله سیدمحمدعلی ایازی، عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم به دکتر علی مطهری، نایب رییس مجلس، درباره‌ی حجاب اجباری پاسخ داد.
19 پدیده دختران میدان انقلاب و واکنش روزنامه کیهان
چند روزی است که دختران میدان انقلاب با کشف حجاب، سعی در بایکود کردن حجاب اجباری نمودند و در این راستا دیده می شود بقیه نقاط پایتخت و سایر استان ها هم به شکل زنجیره ای در تلاش برای اتخاذ چنین وضعیتی می باشند که واکنش های متفاوتی را در پی داشته است.
20 آیا بین خودکشی سیدامامی در زندان و سقوط پرواز تهران - یاسوج ارتباطی وجود دارد؟
10 روز بعد و در‌حالي‌که هنوز افکار عمومي و رسانه‌ها به دنبال يافتن ابهام‌هاي خود در زمينه دستگيري فعالان محيط زيست و درگذشت دکتر سيدامامي بودند، هواپيماي شرکت آسمان سقوط کرد و تعداد ديگري از فعالان محيط زيست جان خود را از دست دادند.
21 اما و اگرهای بازداشت احمدی نژاد از زبان یک اصلاح طلب
فضای مجازی، مملو از خبرهای غیر رسمی بازداشت محمود احمدی نژاد شده است تا جایی که اصلاح طلبان هم به شکل های گوناگون نسبت به این خبر واکنش نشان دادند.
22 مخالفان دیروز، منتقدین امروز
تندروها و منتقد دولت که پس از برجام و برداشته شدن تحریم خرید هواپیمای صفر پس از 40 سال، خرید هواپیما را اولویت کشور نمی دانستند و آن را اقدامی لوکس و در راستای خدمت به «اشراف» اتلقی می کردند اکنون به دنبال سقوط هواپیمای ATR در مسیر تهران یاسوج، از دولت طلبکار شده اند که چرا ناوگان هوایی را نوسازی نکرده است.
23 مسولیت شکنجه و قتل های زندان ها بر عهده کیست؟
محمود احمدی نژاد که به خاطر دادگاه «حمید بقایی» با اتهامات کلان مالی به محل دادگاه تجدیدنظر رفته بود، پس از آنکه از ورودش به دادگاه جلوگیری شد در مقابل ساختمان محل برگزاری دادگاه سخنرانی کرد.
24 تحلیلی بر نامه کروبی به رهبری
شاید بتوان بخش مناقشه برانگیز نامه‌ی کروبی و نظرات محصور دیگر را در موضوع «تقلب» در انتخابات دانست. تاکید مجدد بر موضوع تقلب در دو انتخابات ۸۴ و ۸۸ از سوی رییس اسبق مجلس نشانگر آن است که ایجاد محدودیت و حصر مسیر صحیحی برای اقناع او در این موضوع نبوده است و با وجود آنکه ظاهراً به سمت حل‌وفصل این پرونده در حرکت بودیم هم همچنان بر همان نظر گذشته باقی مانده‌اند.
25 هیچ خبری از اجبار در حجاب در زمان حکومت پیامبر اسلام هم وجود ندارد
«عمادالدین باقی» جامعه‌شناس در واکنش به اعتراضات اخیر معروف به «دختران خیابان انقلاب» می‌گوید: «کنش و واکنش» یک قاعده در علم فیزیک و در کل طبیعت و جامعه است و این رخدادهای اخیر، نتیجه‌ی طبیعی گوش نکردن به کارشناسان و خیرخواهان و تسلیم بودن به شانتاژهای عبوسان است.
26 ممنوع المنبری شیخ دانشمند در کاشان
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کاشان از ممنوع المنبر شدن حجت الاسلام مهدی دانشمند در شهرستان کاشان خبر داد.
27 تحلیلی بر چگونگی فعال شدن داعش در افغانستان
مسئولیت حمله تروریستی افغانستان را همچون بسیاری از حملات تروریستی ماه های قبل داعش بر عهده گرفته است؛ داعشی که به نظر می‌رسید کارش در سوریه و عراق به پایان رسیده است.
28 نامه مهدی کروبی به رهبری
بعد از رفع محدودیت های محصورین که اخیرا اتفاق افتاده و خانواده کروبی و موسوی بدون محدودیت می توانند محصورین را ملاقات کنند، اینبار مهدی کروبی نامه سرگشاده ای به رهبری نوشت.
29 نظر رییس فراکسیون زنان در مورد معترضان حجاب و کشف حجاب چند دختر در تهران و اصفهان
رییس فراکسیون زنان مجلس درباره‎‌ی حرکات اعتراضی چند زن نسبت به حجاب در تهران و اصفهان که دیروز در فضای مجازی منتشر شد، گفت: با توجه به این که اطلاعات درستی در دست نیست، نمي‌توان در حال حاضر اظهارنظر کارشناسی کرد.
30 فاجعه ای عظیم به نام خشکسالی و عوامل آن
اگر در ایران خشکسالی داریم پس وضعیت عربستان چگونه است؟ آدم‌های ناشکری هستیم که در چنین فلاتی که ۱۸۰ رودخانه دائمی دارد آنقدر بد رفتار کرده‌ایم، آنقدر ولنگارانه و نابخردانه از نعمت‌های الهی سوء استفاده کرده ایم که حالا به همچین فلاکتی افتاده‌ایم.
31 ناگفته های از زندگی سیاسی آیت الله منتطری و ماجرای مهدی هاشمی
این سی سال، سی سال پر از تهمت، دروغ و تاخت‌های یک سویه علیه آیت الله منتظری بوده؛ به‌خصوص در ده سال اول و در این مدت دستگیری‌های زیادی از اعضای خانواده‌ی ایشان، از فرزندان، شاگردان، بستگان و دامادشان انجام شد و خود ایشان هم بیش از ۵ سال در حصر قرار گرفتند.
32 وقتی علم الهدی شروع اعتراضات را از تهران میداند! / روز حادثه در سبزوار بودم
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با ارسال نامه ای به دبیر شورای عالی امنیت ملی به اتهام دخالت در رویدادها و تجمعات مشهد واکنش نشان داد و خواستار ریشه یابی دقیق حوادث اخیر مشهد شد.
33 پاسخ آستان قدس به مطهری
در پی انتشار گزارشی در روزنامه «شرق» به تاریخ٢٣ دی ١٣٩٦، با عنوان «نایب‌رئیس مجلس: معنی ندارد بگوییم آستان قدس معاف از مالیات است»، تولیت آستان قدس جوابیه‌ای را به شرح زیر به دفتر روزنامه ارسال کرده است که طبق قانون مطبوعات متن جوابیه عینا منتشر می‌شود.
34 سانچی به طور کامل غرق شد/ تائید فوت ۳۲ خدمه نفتکش ایرانی در آب‌های چین +تصویر پرسنل
سخنگوی سازمان بنادر کشتیرانی با بیان اینکه آتش و دود گسترده مانع نزدیک شدن تیم امدادی به نفتکش سانچی شده است، گفت: به گفته فرمانده گروه امداد و نجات چین وضع نفتکش اصلا مناسب نبوده و در لحظات اولیه برخورد نفتکش انفجار بسیار مهیبی رخ داده که باعث ایجاد آتش‌سوزی گسترده در نفتکش سانچی شده است.
35 نگاهی به دستگاه دینی عربستان و چگونگی حلال شدن حرام ها در این کشور
محرمات در عربستان سه نوع‌اند: اجتماعی، فناورانه و سیاسی. از دهه هشتاد قرن گذشته، حدت و شدت آن دسته از فتوا‌هایی که همه چیز‌های جدید را حرام اعلام می‌کرد، بیشتر شد. اما امروزه این فتوا‌ها بیش از تحریم به حلال‌سازی متمایل است.
36 سکوت مداحان  حامی احمدی نژاد به دستور قالیباف!!
بست نشینی احمدی نژاد و یارانش در حرم شاه عبدالعظیم و موضع گیری های تند آنها در مورد دستگاه قضا و خانواده لاریجانی، اینبار مداحان حامی وی را به سکوتی عمیق فرو برد.
37 اما و اگرهای افزایش قیمت بنزین
براساس این گزارش، در لایحه بودجه سال ١٣٩٧، قیمت بنزین لیتری ۱۵۰۰ و گازوئیل ۴۰۰ تومان پیشنهاد شده والبته دولت در اجرای آن مختار است و هنوز زمان آن مشخص نیست.
38 پیشنهاد حکمیت برای پایان داستان احمدی نژاد و لاریجانی
بعد از اختلافات عمیق احمدی نژاد و لاریجانی که این روزهای بحث داغ رسانه ها شده است و هر کدام دیگری را به دروغ گویی و فتنه گر متهم کردند، خطیب موقت نماز جمعه تهران پیشنهاد حکمیت با واسطه آست الله هاشمی شاهرودی را مطرح کرد.
39 یکی دو روز آینده پاسخ خواهیم داد
محمود احمدي‌نژاد، رئيس سابق دولت، در ادامه پيام‌هاي ويدئویي جنجالي اخيرش، به پاسخ‌هاي رئيس قوه قضائيه به خودش پاسخ داده است. او در پيامی ويدئويي به آيت‌الله آملي‌لاريجاني، رئيس قوه قضائيه، ۴۸ ساعت مهلت داده تا اسناد مربوط به محکوميت خودش و همکارانش را در حمايت از بابک زنجاني منتشر کند.
40 رد پای چند مسول طراز اول کشور در پرونده بابک زنجانی
عضو کمیته‌ی پیگیری پرونده‌ی متهم نفتی در مجلس نهم، درباره‌ی اظهارات اخیر رییس قوه‌قضاییه مبنی بر ارتباط بابک زنجانی با رییس جمهور پیشین و چهار وزیرش، که با واکنش احمدی نژاد و مشاورش – علی‌اکبر جوانکر – روبرو شد و از سوی او رد شد ، گفت: آن مواردی را که ما آن‌موقع گفتیم، الان مسوولین قوه‌قضاییه دارند می‌گویند؛ که یک‌سری از مسوولین تراز اول کشوری به این قضیه مرتبط بودند.
41 تحلیل آملی لاریجانی از راز تخریب قوه قضاییه
آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه دشمن بیرونی و جاهل درونی از خلأ اطلاع رسانی قوه قضاییه سوء استفاده می کنند، خاطرنشان کرد: مسئولان قضایی باید در حد ضرورت و تا جایی که نحوه پاسخگویی شبیه به جدل و کشمکش نشود، به شبهاتی که مطرح می شود پاسخ دهند و به تبیین کارهایی که انجام می شود بپردازند.
42 سه برابر شدن عوارض سفر به خارج به چه قیمتی؟
اغلب دولتمردان ما عادت کرده اند به گونه ای از ایران صحبت کنند که گویی ایران یک کشور فقیر است. در حالی که ایران یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. اما به دلیل سوء مدیریت امروز پاسپورت ایرانی در پایین ترین رده ها از لحاظ اعتبار قرار دارد
43 تحلیلی بر مواضع اخیر جبهه پایداری در قبال احمدی نژاد
همه نیک می دانند که اعضای جبهه پایداری، سالیان سال در حمایت از احمدی نژاد چنان قد علم کردند که هر نقدی بر وی را به مثابه تخریب آرمان های انقلاب و امام تلقی می کردند و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نکردند.
44 تحلیلی بر چرایی اثر ناپذیر بودن سخنان مراجع در باب فضای مجازی
قطعا جامعه امروز ایران با ده سال پیش متفاوت است و مراجع عظام باید نوع رفتار خود و توجیه منطقی، علمی و عقلایی را در رابطه با فضای مجازی بیان کنند تا از این دریچه شاید مورد قبول جامعه افتد.
45 اُف بر روزگاری که احمدی نژاد عدالتخواهش باشد!
اما رنجِ اینکه آقای احمدی نژاد، علمدارِ نهضتِ مطالبه‌ی عدالتخانه شود، بمراتب از دردِ نابسامانی …، بیشترست. این تجاوز به حریم آرزو و رویای ماست. این شبیه آنست که شِمر، طالب خون نجبای شهیدِ دشتِ کربلا شود.
46 چند دانشجوی ستاره دار از ادامه تحصیل بازماندند؟
محمود صادقی نماینده تهران و عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان تعداد دانشجویان ستاره داری که از تحصیل جاماندند، برگزاری جلسات این کمیسیون با وزارت علوم برای برطرف کردن این مشکل را خواستار شد.
47 کنایه پسر هاشمی به ولایتی
یاسر هاشمی در یادداشتی کنایه آمیز خطاب به ولایتی نوشت: عبارت «کشتیبان را سیاستی دگر آمد» سه بار با یک اختلاف معنای فاحش؛ در تاریخ و فرهنگ کشور ایران مطرح شد.
48 گلایه عارف از  ایجاد محدودیت برای یاران راستین انقلاب
رئیس فراکسیون امید فاصله بین مسئولین و یاران انقلاب و اعمال محدودیت برای برخی مسئولین باسابقه نظام را زنگ خطری برای کمرنگ شدن وحدت در داخل خانواده انقلاب دانست و تاکید کرد: هرگونه ایجاد چالش در داخل خانواده انقلاب مطمئنا به سود بدخواهان نظام اسلامی است به همین دلیل همه اعم از حاکمیت و مردم باید بیش از گذشته به وحدت و با هم بودن اصرار کنند.
49 صادق لاریجانی بالاخره سکوتش را شکست
آیت‌الله آملی لاریجانی تصریح کرد، قوه قضاییه در نظام اسلامی رکن بسیار مهم و اثرگذار است و تخریب آن معنایی ندارد. رهبر معظم انقلاب اسلامی مکرر فرموده‌اند شما هر وقت قاطعانه بایستید، هجمه‌ها بیشتر می‌شود.
50 دلایل سکوت اصول گرایان و حامیان احمدی نژاد از اقدامات اخیر وی چیست؟
بعد از بست نشینی احمدی نژاد و یارانش در شهر ری، نکته ای که ذهن خیلی ها را درگیر کرده است، سکوت حامیان و یاران دیروز وی می باشد.