2018 February 24 - شنبه 05 اسفند 1396
آرشیو

سرويس: قسمت:
موضوع:
نحوه مرتب سازی: تعداد نمایش:
شماره صفحه از 7  »

1 مخالفان دیروز، منتقدین امروز
تندروها و منتقد دولت که پس از برجام و برداشته شدن تحریم خرید هواپیمای صفر پس از 40 سال، خرید هواپیما را اولویت کشور نمی دانستند و آن را اقدامی لوکس و در راستای خدمت به «اشراف» اتلقی می کردند اکنون به دنبال سقوط هواپیمای ATR در مسیر تهران یاسوج، از دولت طلبکار شده اند که چرا ناوگان هوایی را نوسازی نکرده است.
2 ناگفته های سخنگوی شورای نگهبان از انتخابات 88 و درخواست غیر قانونی احمدی نژاد
نامه جنجالی اخیر احمدی نژاد به رهبری و درخواست برگزاری انتخابات آزاد، طیف های مختلف را به واکنش واداشت، این در حالی است که بیشترین واکنش ها از سوی حامیان و یاران وفادار دیروز خود رئیس جمهور سابق بوده است که گویا تاب و طاقت این حرکت ها را دیگر ندارند.
3 اظهارات وقیحانه ی لیلا حاتمی و پاسخ دندان شکن مانی حقیقی
مانی حقیقی کارگردان فیلم خوک در جواب خبرگارانی که تلاش داشتند تا به نوعی اتفاقات اخیر ایران را مورد توجه و انتقاد قرارد دهند گفت: نمی‌توانم به شما بگویم که چقدر آزار دهنده است که مدام از ما سوال سیاسی می پرسید ، قرار نیست بیاییم اینجا و کشورمان را عرضه کنیم
4 مسولیت شکنجه و قتل های زندان ها بر عهده کیست؟
محمود احمدی نژاد که به خاطر دادگاه «حمید بقایی» با اتهامات کلان مالی به محل دادگاه تجدیدنظر رفته بود، پس از آنکه از ورودش به دادگاه جلوگیری شد در مقابل ساختمان محل برگزاری دادگاه سخنرانی کرد.
5 تحلیلی بر نامه کروبی به رهبری
شاید بتوان بخش مناقشه برانگیز نامه‌ی کروبی و نظرات محصور دیگر را در موضوع «تقلب» در انتخابات دانست. تاکید مجدد بر موضوع تقلب در دو انتخابات ۸۴ و ۸۸ از سوی رییس اسبق مجلس نشانگر آن است که ایجاد محدودیت و حصر مسیر صحیحی برای اقناع او در این موضوع نبوده است و با وجود آنکه ظاهراً به سمت حل‌وفصل این پرونده در حرکت بودیم هم همچنان بر همان نظر گذشته باقی مانده‌اند.
6 هیچ خبری از اجبار در حجاب در زمان حکومت پیامبر اسلام هم وجود ندارد
«عمادالدین باقی» جامعه‌شناس در واکنش به اعتراضات اخیر معروف به «دختران خیابان انقلاب» می‌گوید: «کنش و واکنش» یک قاعده در علم فیزیک و در کل طبیعت و جامعه است و این رخدادهای اخیر، نتیجه‌ی طبیعی گوش نکردن به کارشناسان و خیرخواهان و تسلیم بودن به شانتاژهای عبوسان است.
7 ممنوع المنبری شیخ دانشمند در کاشان
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کاشان از ممنوع المنبر شدن حجت الاسلام مهدی دانشمند در شهرستان کاشان خبر داد.
8 تحلیلی بر چگونگی فعال شدن داعش در افغانستان
مسئولیت حمله تروریستی افغانستان را همچون بسیاری از حملات تروریستی ماه های قبل داعش بر عهده گرفته است؛ داعشی که به نظر می‌رسید کارش در سوریه و عراق به پایان رسیده است.
9 نامه مهدی کروبی به رهبری
بعد از رفع محدودیت های محصورین که اخیرا اتفاق افتاده و خانواده کروبی و موسوی بدون محدودیت می توانند محصورین را ملاقات کنند، اینبار مهدی کروبی نامه سرگشاده ای به رهبری نوشت.
10 نظر رییس فراکسیون زنان در مورد معترضان حجاب و کشف حجاب چند دختر در تهران و اصفهان
رییس فراکسیون زنان مجلس درباره‎‌ی حرکات اعتراضی چند زن نسبت به حجاب در تهران و اصفهان که دیروز در فضای مجازی منتشر شد، گفت: با توجه به این که اطلاعات درستی در دست نیست، نمي‌توان در حال حاضر اظهارنظر کارشناسی کرد.
11 فاجعه ای عظیم به نام خشکسالی و عوامل آن
اگر در ایران خشکسالی داریم پس وضعیت عربستان چگونه است؟ آدم‌های ناشکری هستیم که در چنین فلاتی که ۱۸۰ رودخانه دائمی دارد آنقدر بد رفتار کرده‌ایم، آنقدر ولنگارانه و نابخردانه از نعمت‌های الهی سوء استفاده کرده ایم که حالا به همچین فلاکتی افتاده‌ایم.
12 ناگفته های از زندگی سیاسی آیت الله منتطری و ماجرای مهدی هاشمی
این سی سال، سی سال پر از تهمت، دروغ و تاخت‌های یک سویه علیه آیت الله منتظری بوده؛ به‌خصوص در ده سال اول و در این مدت دستگیری‌های زیادی از اعضای خانواده‌ی ایشان، از فرزندان، شاگردان، بستگان و دامادشان انجام شد و خود ایشان هم بیش از ۵ سال در حصر قرار گرفتند.
13 وقتی علم الهدی شروع اعتراضات را از تهران میداند! / روز حادثه در سبزوار بودم
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با ارسال نامه ای به دبیر شورای عالی امنیت ملی به اتهام دخالت در رویدادها و تجمعات مشهد واکنش نشان داد و خواستار ریشه یابی دقیق حوادث اخیر مشهد شد.
14 پاسخ آستان قدس به مطهری
در پی انتشار گزارشی در روزنامه «شرق» به تاریخ٢٣ دی ١٣٩٦، با عنوان «نایب‌رئیس مجلس: معنی ندارد بگوییم آستان قدس معاف از مالیات است»، تولیت آستان قدس جوابیه‌ای را به شرح زیر به دفتر روزنامه ارسال کرده است که طبق قانون مطبوعات متن جوابیه عینا منتشر می‌شود.
15 سانچی به طور کامل غرق شد/ تائید فوت ۳۲ خدمه نفتکش ایرانی در آب‌های چین +تصویر پرسنل
سخنگوی سازمان بنادر کشتیرانی با بیان اینکه آتش و دود گسترده مانع نزدیک شدن تیم امدادی به نفتکش سانچی شده است، گفت: به گفته فرمانده گروه امداد و نجات چین وضع نفتکش اصلا مناسب نبوده و در لحظات اولیه برخورد نفتکش انفجار بسیار مهیبی رخ داده که باعث ایجاد آتش‌سوزی گسترده در نفتکش سانچی شده است.
16 نگاهی به دستگاه دینی عربستان و چگونگی حلال شدن حرام ها در این کشور
محرمات در عربستان سه نوع‌اند: اجتماعی، فناورانه و سیاسی. از دهه هشتاد قرن گذشته، حدت و شدت آن دسته از فتوا‌هایی که همه چیز‌های جدید را حرام اعلام می‌کرد، بیشتر شد. اما امروزه این فتوا‌ها بیش از تحریم به حلال‌سازی متمایل است.
17 سکوت مداحان  حامی احمدی نژاد به دستور قالیباف!!
بست نشینی احمدی نژاد و یارانش در حرم شاه عبدالعظیم و موضع گیری های تند آنها در مورد دستگاه قضا و خانواده لاریجانی، اینبار مداحان حامی وی را به سکوتی عمیق فرو برد.
18 اما و اگرهای افزایش قیمت بنزین
براساس این گزارش، در لایحه بودجه سال ١٣٩٧، قیمت بنزین لیتری ۱۵۰۰ و گازوئیل ۴۰۰ تومان پیشنهاد شده والبته دولت در اجرای آن مختار است و هنوز زمان آن مشخص نیست.
19 پیشنهاد حکمیت برای پایان داستان احمدی نژاد و لاریجانی
بعد از اختلافات عمیق احمدی نژاد و لاریجانی که این روزهای بحث داغ رسانه ها شده است و هر کدام دیگری را به دروغ گویی و فتنه گر متهم کردند، خطیب موقت نماز جمعه تهران پیشنهاد حکمیت با واسطه آست الله هاشمی شاهرودی را مطرح کرد.
20 یکی دو روز آینده پاسخ خواهیم داد
محمود احمدي‌نژاد، رئيس سابق دولت، در ادامه پيام‌هاي ويدئویي جنجالي اخيرش، به پاسخ‌هاي رئيس قوه قضائيه به خودش پاسخ داده است. او در پيامی ويدئويي به آيت‌الله آملي‌لاريجاني، رئيس قوه قضائيه، ۴۸ ساعت مهلت داده تا اسناد مربوط به محکوميت خودش و همکارانش را در حمايت از بابک زنجاني منتشر کند.
21 رد پای چند مسول طراز اول کشور در پرونده بابک زنجانی
عضو کمیته‌ی پیگیری پرونده‌ی متهم نفتی در مجلس نهم، درباره‌ی اظهارات اخیر رییس قوه‌قضاییه مبنی بر ارتباط بابک زنجانی با رییس جمهور پیشین و چهار وزیرش، که با واکنش احمدی نژاد و مشاورش – علی‌اکبر جوانکر – روبرو شد و از سوی او رد شد ، گفت: آن مواردی را که ما آن‌موقع گفتیم، الان مسوولین قوه‌قضاییه دارند می‌گویند؛ که یک‌سری از مسوولین تراز اول کشوری به این قضیه مرتبط بودند.
22 تحلیل آملی لاریجانی از راز تخریب قوه قضاییه
آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه دشمن بیرونی و جاهل درونی از خلأ اطلاع رسانی قوه قضاییه سوء استفاده می کنند، خاطرنشان کرد: مسئولان قضایی باید در حد ضرورت و تا جایی که نحوه پاسخگویی شبیه به جدل و کشمکش نشود، به شبهاتی که مطرح می شود پاسخ دهند و به تبیین کارهایی که انجام می شود بپردازند.
23 سه برابر شدن عوارض سفر به خارج به چه قیمتی؟
اغلب دولتمردان ما عادت کرده اند به گونه ای از ایران صحبت کنند که گویی ایران یک کشور فقیر است. در حالی که ایران یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. اما به دلیل سوء مدیریت امروز پاسپورت ایرانی در پایین ترین رده ها از لحاظ اعتبار قرار دارد
24 تحلیلی بر مواضع اخیر جبهه پایداری در قبال احمدی نژاد
همه نیک می دانند که اعضای جبهه پایداری، سالیان سال در حمایت از احمدی نژاد چنان قد علم کردند که هر نقدی بر وی را به مثابه تخریب آرمان های انقلاب و امام تلقی می کردند و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نکردند.
25 تحلیلی بر چرایی اثر ناپذیر بودن سخنان مراجع در باب فضای مجازی
قطعا جامعه امروز ایران با ده سال پیش متفاوت است و مراجع عظام باید نوع رفتار خود و توجیه منطقی، علمی و عقلایی را در رابطه با فضای مجازی بیان کنند تا از این دریچه شاید مورد قبول جامعه افتد.
26 اُف بر روزگاری که احمدی نژاد عدالتخواهش باشد!
اما رنجِ اینکه آقای احمدی نژاد، علمدارِ نهضتِ مطالبه‌ی عدالتخانه شود، بمراتب از دردِ نابسامانی …، بیشترست. این تجاوز به حریم آرزو و رویای ماست. این شبیه آنست که شِمر، طالب خون نجبای شهیدِ دشتِ کربلا شود.
27 چند دانشجوی ستاره دار از ادامه تحصیل بازماندند؟
محمود صادقی نماینده تهران و عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان تعداد دانشجویان ستاره داری که از تحصیل جاماندند، برگزاری جلسات این کمیسیون با وزارت علوم برای برطرف کردن این مشکل را خواستار شد.
28 کنایه پسر هاشمی به ولایتی
یاسر هاشمی در یادداشتی کنایه آمیز خطاب به ولایتی نوشت: عبارت «کشتیبان را سیاستی دگر آمد» سه بار با یک اختلاف معنای فاحش؛ در تاریخ و فرهنگ کشور ایران مطرح شد.
29 گلایه عارف از  ایجاد محدودیت برای یاران راستین انقلاب
رئیس فراکسیون امید فاصله بین مسئولین و یاران انقلاب و اعمال محدودیت برای برخی مسئولین باسابقه نظام را زنگ خطری برای کمرنگ شدن وحدت در داخل خانواده انقلاب دانست و تاکید کرد: هرگونه ایجاد چالش در داخل خانواده انقلاب مطمئنا به سود بدخواهان نظام اسلامی است به همین دلیل همه اعم از حاکمیت و مردم باید بیش از گذشته به وحدت و با هم بودن اصرار کنند.
30 صادق لاریجانی بالاخره سکوتش را شکست
آیت‌الله آملی لاریجانی تصریح کرد، قوه قضاییه در نظام اسلامی رکن بسیار مهم و اثرگذار است و تخریب آن معنایی ندارد. رهبر معظم انقلاب اسلامی مکرر فرموده‌اند شما هر وقت قاطعانه بایستید، هجمه‌ها بیشتر می‌شود.
31 دلایل سکوت اصول گرایان و حامیان احمدی نژاد از اقدامات اخیر وی چیست؟
بعد از بست نشینی احمدی نژاد و یارانش در شهر ری، نکته ای که ذهن خیلی ها را درگیر کرده است، سکوت حامیان و یاران دیروز وی می باشد.
32 خاندان معمولی ترامپ را بیشتر بشناسید + تصاویر
خانواده ی اول ایالات متحده را باید یک خانواده پیچیده دانست: دونالد ترامپ، رییس جمهور برگزیده ایالات متحده سه زن، پنج فرزند، روابط تجاری بسیار مهم و چندین مورد نیز رسوایی اخلاقی.
33 هیچ چیزی نمی تواند مرجع اتفاقات 88 را تغییر دهد
عده‌ای تا برخی رفتارهای احمدی نژاد را می‌بینند یا سخنی از نیروهای انقلاب یا مراجع رسمی در نقد او می‌شنوند (مثل متهم کردن ایشان به دروغ گویی از سوی دادستان کل کشور) بلافاصله به میدان می‌آیند که “هشت سال بعد از موسوی به نتیجه رسیدید” یا اینکه “با این رفتارهای احمدی نژاد حصر توجیه پذیر نیست
34 «شهلا جاهد» با اسرار زیادی قصاص شد!
مرحومه «شهلا جاهد» که به اتهام قتل «لاله سحرخیزان»، همسر فوتبالیست معروف دهه‌ی شصت، «ناصر محمدخانی» سرانجام پس از ۸ سال انتظار و فراز و نشیب‌ در روند اعترافات و سرنخ‌های پلیسی و در نتیجه صدور احکام قضایی و سه بار نقض، قصاص شد.
35 نگاهی بر افشاگری های جنسی چهره های مشهور در آمریکا
شاید هنگامی که بیش از 40 زن از هاروی واینستین شکایت کردند کسی تصورش را نمی کرد کار او که یکی از تهیه کنندگان بزرگ هالیوود است بیخ پیدا کند، اما نه تنها اتهام آزار جنسی واینستین را در آستانه نابودی قرار داده است، بلکه انگشت اتهام به سمت چهره های مهم عالم سینما، ورزش، سیاست و رسانه همچون بوش پدر و چارلی رز گرفته شده است.
36 گاهی انقلاب، همیشه اصلاحات
امروز باید بپذیریم که نوعی مردم‌سالاری نسبی در کشور وجود دارد و در رده‌هایی شاهد چرخش قدرت هستیم و در قانون اساسی نظام، حقوق ملت به رسمیت شناخته شده است. در این میان برخی تمایل دارند که به بازتولید سازوکار استبدادی روی آورند و قدرت خود را تحکیم و حقوق ملت را نادیده بگیرند اما جریان عمومی انقلاب این رویه را نفی می‌کند و دستکم در نظر قبول ندارد که چنین اتفاقی رخ دهد.
37 نگاهی تحلیلی بر قتل های زنجیره ای نوزده سال پیش
یکی از مدیران ارشد ضدجاسوسی ما بلند می‌شود و به عنوان یک مهندس می‌رود به سرکنسولگری عراق در ترکیه و می‌گوید که من یک همچین اطلاعاتی دارم؛ آن آدم را شناسایی می‌کند و این پروژه‌ای بود که آن موقع امام و مسوولان کشور از آن حمایت کردند.
38 اندر حکایت مدیریت بحرانی که  خود کلی بحران دارد
هزینه ای که کشور برای پدافند غیرعامل پرداخته پس در کجا باید به درد بخورد؟ ما آماده بحران نیستیم و تنها تصور می کنیم این آمادگی را داریم. آیا اگر طی روزهای آینده مناطق دیگری دچار بحران های شوند، مراکزی مثل هلال احمر می توانند دوباره سرویس دهی کنند یا اینکه دوباره باید از کلاه سبزهای ارتش استفاده کرد؟
39 همسوی دزد احتمالی: «هاشمی وصیت‌نامه نداشت»
با نزدیک شدن به سالگرد فقدان آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی خانواده ایشان بشکل معناداری ساز نوینی کوک کرده و مصرانه در صدد القای آنند که پدرشان وصیت نامه‌ای نوشته اما توسط اغیار ربوده شده!
40 راز تخریب این روزهای برخی روحانیون چیست؟
به هر روی روحانیونی که در عرصۀ سیاست وارد می‌شوند، در معرض حبّ و بغض قرار می‌گیرند و این موج رسانه‌ای آمیخته با تحریف علیه آنها هرچند قابل پذیرش و صحیح نیست، ولی چرایی آن قابل‌درک است.
41 با همسرم تماس گرفتند که کاندیدا نشوم
یکی از آقایان نماینده زحمت کشیدند و با ایشان تماس گرفتند و به همسرم گفتند که «خانم شما ساده است، رأی نمی‌آورد. بهتر است از کاندیداتوری ریاست کمیسیون فرهنگی کنار برود».
42 ضرورت ورود شخص وزیر به موضوع انصراف از تحصیل دانشجویان نخبه افغات
برای اولین بار مردادماه سال ۹۳ بود که در اصلاحیه‌ی دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری نوشته شده بود: بر اساس اعلام رسمی وزارت بهداشت، شهریه‌ی داوطلبان غیرایرانی پذیرفته شده در دوره‌ی روزانه دانشگاه‌­های علوم­پزشکی تا ۱۷ میلیون تومان است.
43 آنچه شهردار تهران ، مصلحت اندیشی می داند
شهردار تهران از منظر دانش مدیریت، تجربه‌ی کار اجرایی و سواد دانشگاهی انسان توانمندی است، خواندن متن سخنرانی وی در جلسه‌ی دفاع از وزیران پیشنهادی دولت یازدهم و مصاحبه‌ی ایشان درباره‌ی اقتصاد سیاسی جمهوری اسلامی تأیید همین مدعا است.
44 مولانا عبدالحمید: رحم کنید به حال مردم سیستان؛ مرزها را باز کنید!
شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید با اشاره به مشکلات شدید اقتصادی مردم در سیستان‌ و بلوچستان، «بازگشایی مرزهای آبی و خشکی» و «مبادلات مرزی» را برای حل این مشکل بسیار مهم و کارساز دانست.
45 مشایی درباره‌ی نامه‌ی محرمانه به دانشگاه شیکاگو دروغ گفت!
این پژوهشگر ادامه داد: در زمان آقای احمدی‎نژاد رویکردشان بسیار فاجعه‎آمیز بود؛ تاریخ هخامنشی محور را خیلی کورکورانه‌تر از دیگران پیروی کرد. احمدی‌نژاد نه تنها کمکی به روشن شدن تاریخ نکرد، بلکه برعکس عمل کرد.
46 پروژه جداسازی ایران از عراق، اما و اگرهای این استراتژی
رکس تیلرسون، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در جریانت سفر به عربستان از ایران خواست تا نیروهای نظامی خود را از عراق خارج کند.
47 نظر مسعود پزشکیان در مورد اعمال محدودیت های جدید برای خاتمی
بعد از اعمال محدودیت های جدید برای سید محمد خاتمی، اظهار نظرها به این اقدام کماکان ادامه دارد و در این زمینه نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه اخیر خود به این موضوع واکنش نشان داده است.
48 پاسارگاد تعطیل می‌شود؟!
نماینده‌ی شیراز در مجلس شورای اسلامی در واکنش به روز منتسب به کوروش و تکذیب تعطیلی پاسارگاد، گفت: هفتم آبان‌ماه یک روز مجعول است و مستند نیست؛ البته هر کسی برای این مملکت خدمت کرده است برای ما اهمیت دارد و افرادی در کشور هستند که شاخص و برجسته بودند، اما امنیت مهم‌تر از هر چیز دیگری است.
49 همین‌قدر خنده‌دار، همین‌قدر ترسناک
با نگاهی به علل پدید آمدن انقلاب ۵۷ مردم ایران و توجه به خواسته‌هایی که در شعارهای مردم و رهبران آن انقلاب متبلور بود می‌توان سه موضوع آزادی‌های سیاسی، توجه به باورهای مذهبی و استقلال کشور را به‌عنوان سه آرمان اصلی انقلاب برشمرد. سه هدفی که به بهترین شکل در شعار معروف «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» قابل‌رؤیت است.
50 گزارش ۴۵ روزه‌ی نماینده تبریز از وضعیت موسسات اعتباری
«مسعود پزشکیان» نایب رییس مجلس که از طرف هیات رییسه مسوول پیگیری مشکلات سپرده گذاران تعدادی از موسسات اعتباری شده است، در مصاحبه‌ای درباره‌ی وضعیت این موسسات و راه حل‌های پیشنهادی گزارش داد.