2018 May 26 - شنبه 05 خرداد 1397
آرشیو

سرويس: قسمت:
موضوع:
نحوه مرتب سازی: تعداد نمایش:
شماره صفحه از 37  »

1 گاف جدید رسانه های عربستان بعد از سرنوشت نامعلوم ولیعهد/ محمد بن سلمان کجاست؟
از اوایل اردیبهشت که به طور غیرمنتظره در ریاض صدای تیراندازی شدید شنیده شد، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، دیگر هیچ‌گاه به طور جدی در انظار عمومی ظاهر نشد. با بیشتر شدن گمانه‌زنی‌ها درباره سرنوشت ولعیهد سعودی، رسانه‌ها و مقامات عربستان، سعی کردند با انتشار اخبار کوتاه و تصاویر اندک از بن سلمان، شایعات را خنثی کنند.
2 آنالیز و تحلیل دقیق وضعیت ایران در جام جهانی به قلم فردوسی پور
اسپانیا، پرتغال و مراکش سخت‌ترین گروه ایران را در کل ادوار حضورش در جام جهانی تشکیل میدادند. کی‌روش بلافاصله همه را تهییج کرد تا بهترین عملکرد ممکن را داشته باشند: «زمان آن رسیده که خود را وقف حمایت از تیم و تعهد کنیم. آماده‌سازی تیم باید سر موقع و بدون هیچ تردید و دودلی انجام شود. این تنها راه است.»
3 فراز و فرودهای بیست و یک ساله جریان اصلاحات
اصلاح‌طلبان در یک مقطع خاص تاریخی به اقتضای شرایط خود، تلاش کردند با یک تصمیم و تدبیر عقلایی از جریانی متفاوت از جریان اصیل اصلاح‌طلبی دفاع کنند؛ (در این مسیر) آگاهانه یا ناآگاهانه جریان اندیشگی، اجتماعی و گفتمانی اصلاح‌طلبی را به یک معنا ذبح عقلی کردند.
4 اما و اگرهای سریال جدید مهران مدیری / برره دو ساخته می شود
شهروند نوشت: سریال ۹۰ شبی که مرتضی میرباقری، معاون سیما وعده تولیدش را داد و بعد هم توسط خود مهران مدیری مورد تأیید قرار گرفت، مجموعه‌ای است که گفته می‌شود بارها و بارها در تمام این سال‌ها صحبت تولیدش تحت عنوان برره ٢ به میان آمده؛ اما این پروژه هیچ‌گاه موفق به گذراندن موانع موجود در پیش پایش نشده است.
5 درخواست مشابه چامسکی و ترانه علیدوستی از موگرینی
حدود ۱۶۸ استاد دانشگاه و فعال سیاسی ایرانی و آمریکایی در نامه‌ای سرگشاده به فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار حفظ برجام توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های بزرگ جهانی شدند.
6 وقتی رئیس کمپین حامی رئیسی در یکی از استان های غربی، دستیار ویژه وزیر ارتباطات روحانی می شود!
انتقاد به آذری جهرمی تنها بخاطر فیلتر تلگرام نیست بلکه انتصاب های گهگاه غیر تخصصی و عجیب و غریب در وزارت خانه تحت زعامت وی می باشد که در تازه ترین انتصاب که البته زیاد رسانه ای نشده بود، رئیس کمپین جوانان حامی رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری، به عنوان دستیار ویژه! وزیر در امور ارتباطات مردمی انتخاب شده است.
7 ضرورت همدلی
بدون شک توجه به سرمایه های انسانی هر استان بدون جناح بندی های سیاسی و قومیتی ' امری مهم در جهت پیشرفت و توسعه تلقی می شود که نیاز است در این برهه زمانی که مدیران کشوری و توانمندی از استان کهگیلویه و بویراحمد حضور دارنداز این ظرفیت به بهترین نحو استفاده شود
8 اوج اختلاف و دوگانگی دلواپسان و مسئله برجام
این روزها هرچند صدای منتقدین بر سر دولت و تیم مذاکره کننده بلند و فرصت را برای تسویه حساب‌های سیاسی مغتنم شمرده‌اند اما گویا این فضا مطلوب همه منتقدین نیست و مطالبه عذرخواهی رئیس جمهور جرقه اختلافی در این اردوگاه انداخته است.
9 عواملی که سوئیس را به یکی از بهترین کشورهای دنیا تبدیل کرد + تصاویر
سوئیس یک جمهوری فدرال در اروپاست که در غرب و مرکز این قاره واقع شده است و با کشورهای ایتالیا و فرانسه و آلمان و اتریش و لیختن‌اشتاین هم‌مرز است. مردم این کشور به زبان‌های انگلیسی، آلمانی و ایتالیایی و رومانش صحبت می‌کنند و تنها کشور دنیاست که چهار زبان رسمی در آن صحبت می‌شود. افرادی که به زبان آلمانی صحبت می‌کنند بیشترین سهم از جمعیت سوئیس را به خود اختصاص داده‌اند ولی گویش ساکنان این کشور متفاوت از گویش مردم آلمان است.
10 تحلیلی خواندنی از شباهت های مقتدی صدر با احمدی نژاد
مقتدي با همه تراژدي‌هايش نبايد طرد شود. او فقط تاكنون يك ضدامريكايي ثابت‌قدم بوده است. هدف او از ديدار با بن سلمان خودفروشي نبود، عراق را هم نمي‌فروشد. فقط خواست بگويد من خارج از دو قطبي ايران- عربستان قرار دارم و بازيكن آزاد هستم.
11 شرایط روزه و روزه داران در ادیان مختلف چگونه است؟
با شروع اولین روز از ماه مبارک رمضان، بر آن شدیم تا نگاهی کلی به شرایط روزه و روزه داران در ادیان مختلف داشته باشیم و از این رهگذر به نکته های جالب و قابل توجهی رسیدیم.
12 حذف علی مطهری کلید خورد
کوچکی نژاد اضافه کرد: حامیان رقابت مستقل برای کسب کرسی ریاست مجلس معتقدند مماشت ریاست مجلس با دولت بیش از حد است و استقلال مجلس را زیر سئوال برده بنابراین دنبال رقابت با آقای لاریجانی هستند.
13 آیا بن سلمان ترور شده است؟
چند وقت پیش بود که لیس عربستان از تیراندازی در نزدیکی کاخ شاه سعودی خبر داد و اعلام کرده بود که تیراندازی چندین ساعته گارد امنیتی صرفا برای مقابله با یک عدد پهاد نمایشی بوده است.
14 راهکار: سکوتِ روحانی؛ پیگیری وزارت اطلاعات
«فرید مدرسی»، روزنامه‌نگار، در یادداشتی تلگرامی با عنوان «جنگ روانیِ دستِ‌سومی‌ها: تحقیر رییس‌جمهور / راهکار: سکوتِ روحانی؛ پیگیری وزارت اطلاعات» نوشت:
15 سکوت کیهان در باره پیش بینی غلطش از برجام
روزنامه کیهان که از زمان روی کار آمدن ترامپ تقریبا هر هفته پیش بینی می کرد که امریکا از برجام خارج نخواهد نشد، در برابر این پیش بینی غلطش سکوت کرد.
16 چگونه با پیکر رضاه شاه باید رفتار شود؟
«من اگر مسوول میراث فرهنگی بودم، حتی اگر مشکوک بودم، فرض را بر این می‌گذاشتم که این پیکر رضاشاه است و وظیفه قانونی خود را در قبال حفظ میراث تاریخی کشور انجام می‌دادم تا آنگاه که بررسی‌های بعدی واقعیت را آشکار سازد. و اگر از مقامات سیاسی بودم دستور می‌دادم این پیکر به موزه سپرده شود و به دقت از آن مراقبت شود؛ چرا که پیکر رضاشاه متعلق به ما نیست، متعلق به تاریخ ایران است و این تاریخ باید حفظ شود..»
17 دلایل بازداشت رئیس اداره ارشاد مشهد و سردرگمی مسولین مربوطه
یک حقوقدان و وکیل دادگستری درباره‌ی فیلم منتشر شده از مراسمی در مرکز خرید سلمان مشهد و بازداشت رییس اداره ارشاد این شهر با تاکید بر اینکه نباید در این موارد سخت‌گیری زیادی صورت گیرد، گفت: اینکه فردی شخصا عنوان مجرمانه دارد و مرتکب جرم می‌شود، ربطی به رییس ارشاد ندارد.
18 تمام گمانه زنی هایی که خبر از رفع قریب الوقوع حصر دارد
علی مطهری در اواخر سال گذشته به نکاتی اشاره کرده بود که نشان می‌داد گویا رفع حصر تا پایان سال ٩٦ قطعی است. بااین‌حال با پایان‌یافتن سال هم اتفاقی نیفتاد تا اینکه کمیته حصر و گروهی از نمایندگان عضو فراکسیون امید نوروز ٩٧ به دیدار عیدانه خانواده میرحسین رفتند.
19 واکنش محمود صادقی به اقدام اخیر گشت ارشاد و برخورد زننده با یک خانم
رفتاری که اخیرا از سوی مامور گشت ارشاد با یک دخترخانم دیده شد و افکار عمومی را جریحه دار کرد، قبل از این دولت به یک رویه جاری تبدیل شده بود و همه نیز به آن عادت کرده بودند.
20 به ما اين دختر خوشگل‌ها رو نشون بده/ جمله ای که اذهان عمومی را مکدر کرده است
روز سه‌شنبه؛ «جهانبخش محبی‌نیا» مشغول صحبت درباره یک طرح در مجلس بود. میان دو جمله‌اش سکوت کرد تا نفسی بگیرد.صدای مجلس از رادیو پخش مستقیم می‌شد. در‌حالی‌که محبی‌نیا ساکت بود، ناگهان صدایی دورتر از میکروفون اصلی به گوش رسید: «به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده».
21 ناگفته هایی از پشت پرده کودتای 28 مرداد و نقش آیت الله کاشانی و روحانیونی که از آمریکا پول گرفتند
اسناد مربوط به کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ که به تازگی از رده‌بندی محرمانه خارج شده‌اند، نشان می‌دهند برخی از روحانیون سرشناس ایرانی در آن مقطع مقادیر زیادی پول از مقامات آمریکایی دریافت کرده‌اند.
22 نظر جالب بهمن شریف زاده روحانی نزدیک به احمدی نژاد در باب چرایی برخورد نکردن دستگاه قضا با رئیس جمهور سابق
من فکر می کنم تنها حکمتی که می تواند وجود داشته باشد حفط آبروی دادگاهی است که آقای بقایی را محاکمه کرده است. واقعیت این است که از نظر آقای بقایی و وکلای ایشان هیچ دلیل محکمه پسندی وجود ندارد و لذا اگر دادگاه علنی برگزار شود همه شاهد خالی بودن پرونده از مدارک می شوند..
23 از نظر مراجع عظام درباره استفتا خانواده وی تا واکنش های فضای مجازی و دلایل تعویق یک روزه
حکم جوان همدانی بالاخره بعد از گمانه زنی های گوناگون امروز در زندان همدان اجرا شد، بعد از اجرای این حکم سوالات متعددی را در اذهان و افکار عمومی ایجاد کرده است که پاسخ گویی به آن ها ضرورتا احساس می شود.
24 اعلام آمادگی عارف برای استعفا از مجلس و انتقال به خیابان بهشت
نماینده مجلس گفت:‌ ممکن است با توجه به بحث‌هایی که در شهرداری تهران پیش آمده، اگر نتوانند شخصیت محوری انتخاب کنند این بحث‌ها ادامه یابد و به صورت دومینووار و آبشاری به جریان اصلاح‌طلب آسیب بزند و کارآمدی آن را خدشه‌دار کند از این حیث حضور آقای عارف در شهرداری تهران خوب است .
25 در جلسه روحانی با خاتمی، جهانگیری و ناطق چه گذشت؟
در هفته جاری یکی از اعضای شورای مشورتی سیدمحمد خاتمی بدون ذکر نام خود خبر جلسه‌ای را رسانه‌ای کرد که بیش از 15 روز از برگزاری آن می‌گذشت و این بسیار مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. اما چرا این خبر بعد از حدود پانزده روز رسانه‌ای شد و اهداف آن چه بود؟
26 پروندها سید امامی به کجا رسید؟
وکیل مدافع پرونده سیدامامی گفت: طبق اعلام دادسرای امور جنایی تعدادی از فیلم های بازجویی مرحوم سیدامامی و بدل پرونده امنیتی وی به این دادسرا ارسال شده است.
27 ابهام درباره امضای میثاق نامه اصلاح طلبان از سوی محسن هاشمی
بعد از استعفای نجفی از شهرداری تهران و گمانه زنی هایی احتمالی برای شهردار شدن محسن هاشمی، برخی معتقدند که وی میثاق نامه ورود به شورای شهر که از سوی اصلاح طلبان تدوین شده بود را امضا نکرده است.
28 برگزاری تکنیک های به روز آرایشگری با مجرب ترین آرایشگر کشور برای تضمین موفقیت سالن شما
هرچه بیشتر میگذرد اهمیت ظاهر و زیبایی هم مشخص تر و مهم تر میشود . از تاثیر آن در رشته های هنری و سینما و مدلینگ و تبلیغاتی گرفته تا ستاره های فوتبال و دیپلمات ها و... . شاید قدیم تر ها آرایش و آراستگی برای هر فرد فقط برای روزهای خاص وانگشت شماری در سال لازم بود اما حالا وقتی برای مصاحبه به یک اداره ،سازمان و یا شرکت خصوصی میروید حسابی باید مواظب ظاهر خود باشید ، چون حالا زیبایی و آراستگی افراد یکی از موارد مهم در انتخاب های مدیران است .
29 نظر سید محمد خاتمی در مورد رفع حصر و حمایت از رهبری
سیدمحمد خاتمی در جمع اعضای بنیاد باران گفت: وقتی آقای رئیس‌جمهور وعده‌هایی می‌دهد که عملی نمی‌شود و یا خدای نکرده خلافش رخ می‌دهد مشکل ایجاد می‌شود. اگر گفته می‌شود که حصر باید از بین برود، پس باید به این وعده عمل کرد.
30 دلایل آزادی سعید مرتضوی چیست؟
یکی دیگر از جلسات پرسش و پاسخ تفصیلی بین سخنگوی دستگاه قضا و دانشجویان این بار هم در دانشکده علوم پزشکی مشهد برگزار شد؛ جلسه ای داغ با سوالات و البته پاسخ هایی داغ. حجت الاسلام اژه ای چند ماهی است که در رویه ای قابل تحسین به میان دانشجویان می آید تا رو در رو و از نزدیک پاسخ‌گوی دغدغه ها و سوالات آن‌ها باشد.
31 نامه زیباکلام به رئیس قوه قضائیه
با سلام و تحیات، به دنبال مصاحبه با «دویچه‌وله» پیرامون ناآرامی‌های دی‌ماه، پرونده‌ای علیه بنده در بهمن‌ماه مبنی بر «تبلیغ علیه نظام» تشکیل گردید و دادگاه انقلاب به ریاست جناب قاضی صلواتی در ۲۱اسفندماه به ۱۸ماه زندان و دو سال محرومیت از کلیه فعالیت‌های سیاسی واجتماعی ازجمله حضور در فضای مجازی محکوم نمود.
32 افشاگری بی سابقه عضو شورای شهر لنده در مورد فساد گسترده و بدهی های شهرداری سابق/ نبود نظارت کامل از سوی شورای شهر موجب فساد سیستماتیک و پاسخ گو نبودن شهردار شده بود
بعد از ناتوانی چندین ماهه شورای شهر در انتخاب شهردار و نهایتا انتخاب شهردار لنده ( که هیچ سنخیتی بین مدرک تحصیلی و عملکرد مدیریتی وی با مدیریت خدمات شهری نیست ) خبرهایی مبنی بر بدهی های کلان شهردار سابق لنده در فضای مجازی به گوش می رسید که هر از چند گاهی با تایید و تکذیب های همراه بوده است.
33 اما و اگرهای مذاکرات اصلاح طلبان با رهبری و حذف شورای عالی سیاست گذاری
الهه کولایی گفت: باید امیدوار بود تا اصلاح‎طلبان با استفاده از تجربه‎های پیشین از هر نوع تفرقه و تشتت که به یاس و ناامیدی مردم بیانجامد دوری کنند و به جای منافع حزبی و گروهی مصالح عمومی و مسئله اصلاح طلبی را مورد توجه قرار دهند.
34 آنها از مسولین زمان شاه هم پرروتر هستند
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی مسئولان فعلی از مسئولان در زمان شاه هم پر رو تر هستند و با وقاحت اموال مردم و نظام را چپاول می کنند که لازمه برخورد با آنها، پیگیری طرح اعاده اموال مسئولان است.
35 آیا نماینده های اصول گرا به دنبال سوال و عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور هستند؟
درحالی ‌که سوال از رئیس‌جمهوری در موضوع موسسات مالی و اعتباری و افزایش نرخ ارز چند روزی است که از دستورکار مجلس خارج شده اما همچنان نمایندگان اصولگرای مجلس پیگیر آن هستند.
36 اما و اگرهای اخیر مرگ ها در زندان ها
پس از خبرهای درگذشت چندتن از بازداشتی‌های دیماه ۹۶ و نیز مرگ دکتر سیدامامی در دوره‌ی بازداشت موقت و تحقیقات، خبر درگذشت یکی از دراویش بازداشتی به نام محمد راجی در دوره‌ی بازجویی فاجعه‌ای است که نشان می‌دهد بازداشتگاه‌ها از کنترل خارج شده‌اند.
37 کنایه مشاور فرهنگی روحانی به شریعت مداری و کیهان
مشاور رئیس‌جمهور در کنایه‌ای به روزنامه کیهان، در کنال تلگرامی خود نوشت: نقد روحانی معطوف به نوعی از اسلامی‌سازی است که به ظاهری‌ترین و شکلی‌ترین وجوه خارجی و نمایشی یک پدیده می‌پردازد و با تغییر ظاهر، ادعای اسلامی‌شدن آن را می‌کند.
38 بیانیه قطب دروایش ایران در پی حوادث اخیر،  دعوت به آرامش و ضرورت برخورد با عاملین این حادثه
دکتر نورعلی تابنده در بیانیه‌ای تکمیلی با تسلیت به خانواده‌ی جان‌باختگان حوادث خیابان گلستان هفتم پاسداران، و تبری جویی از سایت‌هایی که به او منتسب است، تاکید کرد: «از مسوولان محترم هم می‌خواهم که با عاملان حادثه‌ی خشونت‌بار اخير، اعم از کسانی که به نام درویشی در وقوع آن دخالت داشتند، مطابق قانون و عدالت برخورد کنند».
39 ناگفته های سخنگوی شورای نگهبان از انتخابات 88 و درخواست غیر قانونی احمدی نژاد
نامه جنجالی اخیر احمدی نژاد به رهبری و درخواست برگزاری انتخابات آزاد، طیف های مختلف را به واکنش واداشت، این در حالی است که بیشترین واکنش ها از سوی حامیان و یاران وفادار دیروز خود رئیس جمهور سابق بوده است که گویا تاب و طاقت این حرکت ها را دیگر ندارند.
40 اظهارات وقیحانه ی لیلا حاتمی و پاسخ دندان شکن مانی حقیقی
مانی حقیقی کارگردان فیلم خوک در جواب خبرگارانی که تلاش داشتند تا به نوعی اتفاقات اخیر ایران را مورد توجه و انتقاد قرارد دهند گفت: نمی‌توانم به شما بگویم که چقدر آزار دهنده است که مدام از ما سوال سیاسی می پرسید ، قرار نیست بیاییم اینجا و کشورمان را عرضه کنیم
41 دلایل استیضاح وزیر راه از زبان نماینده مجلس
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه بخشی از تعهدات وزیر راه در خصوص ناوگان حمل‌ونقل عمومی هنوز به اجرا درنیامده است، ادامه داد: هفته آینده موضوع استیضاح را در مجلس بررسی خواهیم کرد.
42 پر درآمدترین مشاغل در ایران و میزان درآمد آنها
سال گذشته مجله فوربس در گزارشی بر اساس شرایط کار،‌ درآمد، آینده شغلی، استرس شغلی و رده‌بندی مشاغل در میان جدول‌های گرایش،‌ فهرست 10 شغل پردرآمد را منتشر کرد. براساس این گزارش، رتبه دهم در این جدول، داروسازی است با درآمد سالانه بیش از 120‌هزار دلار.
43 نظرات کاربران در مورد سال نکبت بار 96/ از پلاسکو و سانچی تا سقوط هواپیمایی آسمان
پس از گذشت یک روز از سانحه هوایی پرواز تهران- یاسوج هنوز لاشه هواپیما پیدا نشده است. تمام ۶۶ سرنشین این هواپیما جان باخته اند. فضای مجازی مملو از واکنش‌ها و ابراز همدردری مردم با بازماندگانان وخانواده‌های قربانیان این حادثه است.
44 حضور مسافری که از پرواز جاماند در محل حادثه + تصویر
در لیست ابتدایی مسافران این سانحه که از سوی سازمان هواپیمایی کشوری ایران اعلام شد، نام ۶۰ تن به چشم می‌خورد. در این میان می‌توان خوش‌ شانس‌ترین فرد در این لیست را فرهاد آرامش‌نیا، مسافر بازمانده از این پرواز نامید.
45 ابهامی که بدون جواب ماند/ تماس تلفنی حدود ساعت 9 و 28 دقیقه یکی از مسافرین تایید شد
در پی سقوط هواپیمای تهران به یاسوج، گمانه زنی های متفاوتی شکل گرفته است که اخیرا یکی از این گمانه زنی ها به تایید وزیر ارتباطات رسید، نکته ای که ابهامات فراوان این حادثه را در پی داشته.
46 ناگفته های فیروز آبادی از اتفاقات سال 88/ خاتمی، میرحسین و کروبی در سازماندهی فتنه سبز نقشی نداشتند/ نباید مانع فعالیت های سیاسی احمدی نژاد شد
سرلشکر فیروزآبادی می گوید: من به لحاظ سیاسی حدس می‌زنم که اگر آنها پیروز می‌شدند، نه مهندس موسوی زنده می‌ماند نه خاتمی و نه کروبی. جریانی که شعار می‌داد و فتنه می‌کرد از جنس موسوی و خاتمی و کروبی نبود و آنهایی که ناتو و سران آمریکا، انگلیس و فرانسه مستقیم ازشان حمایت می‌کردند می‌دانستند که فتنه خودشان دارد دنبال می‌شود و به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی بودند.
47 بیانیه کی روش در خصوص اتفاقات اخیر و علی کریمی
کارلوس کی‌روش در واکنش به اتفاقات روزهای اخیر و صحبت‌های علی کریمی بیانیه‌ای صادر کرد.
48 دکتر روحانی: گل گهر از مراکز صنعتی افتخارآمیز کشور است
کرمان در آغاز دهه مبارک فجر با حضور ریاست جمهوری شاهد افتتاح پروژه های مهم و بزرگ شرکت گل گهر بود. پروژه هایی که با مشارکت بانک سپه رشد و موجودیت پیدا کرد.
49 روزهای سخت اصلاح طلبان و انتخابات آینده
اصلاح‌طلبان در سال‌های سختی قرار گرفته‌اند. اگر به حرف‌های مردم کوچه و بازار که در شبکه‌‌های مجازی منعکس می‌شود نگاهی بیندازیم، می‌توانیم چالش‌های این جریان را در بالا و پایین هرم قدرت یعنی حاکمیت و جامعه دسته‌بندی کنیم.
50 ناگفته های ضرغامی از گلایه عجیب آملی لاریجانی تا چالش با روحانی و عدم اعتماد به اصول گرایان و تاکید بر اینکه اصول گرا نیستم
آملی لاریجانی گلایه کرده بود که چرا شما خبر من را بعد از خبر اسب‌هاي تركمن‌صحرا رفته‌ايد. يك گزارش خيلي قشنگ از مسابقات بين‌المللي كورس اسب‌دواني در گنبد رفته بوديم كه جايگاه بالايي هم داشت. بهترين تصاوير از اسب‌ها و طبيعت پخش مي‌شد و بعد از آن، خبر آقاي آملي پخش شد. ايشان احساس مي‌كرد به ايشان اهانت شده است!