2019 February 22 - جمعه 03 اسفند 1397
تنور انتخابات ریاست جمهوری گرم تر می شود
کد خبر: ٣٩٩٤ تاریخ انتشار: ٣٠ بهمن ١٣٩٥ - ١٠:٥٣
صفحه نخست » عمومی » خبر ویژه
با اعلام غیر رسمی رئیس مجمع متخصصین ایران:
تنور انتخابات ریاست جمهوری گرم تر می شود

نصیری زاده چهره ای فرهنگی و نزدیک به آیت الله هاشمی رفسنجانی که کمو بیش صدای حضور او در انتخابات اتی از رسانه های مختلف به گوش میرسد و از جهاتی چهره سیاسی نزدیکی به روحانی نیز دارد که برخی فعالان سیاسی وی را عارف این دوره برای حسن روحانی تلقی میکنند


کمتر از 90 روز به انتخابات ریاست جمهوری مجهول 29اردیبهشت باقی مانده است کما بیش با شایعات حضور برخی از اشخاص و بررسی صلاحیت ها و عدم حضور و یا جدیت یک کاندیدا برای ورود به کارزار انتخابات آتی رو به رو هستیم. تا به امروز به جز حسن روحانی اسامی مختلفی از جمله عزت اله ضرغامی ریاست سابق سازمان صداوسیما، سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف، مصطفی میرسلیم،خسرو نصیری زاده، پرویز فتاح،محمد مهدی زاهدی و محمدرضا باهنر به گوش میرسد که البته پس از حسن روحانی، مصطفی میرسلیم وزیر ارشاد دولت آیت الله هاشمی رفسنجانی بعنوان گزینه حزب موتلفه اسلامی که از احزاب بزرگ اصولگرا میباشددر انتخابات ریاست جمهوری به طور جدی مطرح است .
 
با دسته بندی ساده ای میتوان افراد را تفکیک کرد. در کاندیداهای فوق آقایان قالیباف جلیلی ضرغامی باهنر میرسلیم زاهدی و فتاح اگر چه با آتش کم و زیاد اما همگی از جناح راست یا همان اصولگرا هستند.حسن روحانی به عنوان پایه گزار دولت اعتدال امروز نه به طور کامل اما از حمایت اکثریت اعتدالگرایان سیاسی برخوردار است و احتمال حمایت اصلاح طلبان از وی مانند دور قبل بسیار زیاد است اما خسرو نصیری که به صورت نیمه رسمی از حضورخود در دوره دوازدهم ریاست جمهوری رونمایی کرده است ، حضور خود را دفاع از دستاوردهایی دانست که دولت فعلی موفق به کسب انها شده و از سویی تقویت نقاط ضعفی اعلام کرده که دراین دولت همچنان باقی مانده که انتخابات چتدقطبی به جای دوقطبی که مورد حمایت رهبری هم هست حضور چند چهره با دیدگاههای مختلف میتواند این امر را محقق کند. نصیری زاده چهره ای فرهنگی و نزدیک به آیت الله هاشمی رفسنجانی که کمو بیش صدای حضور او در انتخابات اتی از رسانه های مختلف به گوش میرسد و از جهاتی چهره سیاسی نزدیکی به روحانی نیز دارد که برخی فعالان سیاسی وی را عارف این دوره برای حسن روحانی تلقی میکنند خسرو نصیری زاده کاندیدای جدی انتخابات رییس جمهوری بعنوان کاندیدایی از زمره متخصصین و نخبگان وارد کارزار انتخابات آتی خواهد شد.
چهره هایی همچون جلیلی قالیباف باهنر و میرسلیم میتوانند گزینه های نزدیکتری برای جناح راست باشد که با توجه به سبقه ی نصیری زاده بعنوان یک چهره نخبه و متخصص که در سال 84 نیز ریاست ستاد نخبگان هاشمی رفسنجانی را به عهده داشت و همچنین در حال حاضر ریاست مجمع متخصصین ایران را به عهده دارد که جمعیت دانشگاهی و صاحب فکری را تحت لوای خود قرار داده میتواند گزینه کمکی برای روحانی باشد تا او از این کارزار با موفقیت عبور کند.
نصیری زاده در مصاحبه های اخیر خود مواضع نزدیکی به روحانی نشان داده است و بعنوان رقیبی همسو مطرح میباشد در این بین برنامه ریزی جناح راست برای پایان چهار سال بعدی تا سال 1400را نباید فراموش کرد.
بطور کلی از این رهگذر هما نطور که رهبری هم فرمودند انتخابات از حالت دوقطبی خارج شده و میتوان انتخاباتی با استرس کمتر و فضای سالم تری را دنبال کرد.
دكتر خسرو نصيرى زاده دبير كل مجمع متخصصين ايران حضور موثر و انسجام ملى دانش اموختگان دانشگاهى و كارافرينان بخش خصوصى در پيشبرد اهداف اقتصاد مقاومتى وپشتيبانى از قواى سه گانه كشور بويژه قوه مجريه را از مهمترين اولويتهاى برنامه توسعه همه جانبه اقتصادى ،اجتماعى وفرهنگى كشور دانستند.
وی معتقد است روحانى از شرايط لازم براى پيروزى در انتخابات ٩٦برخوردار است و ضرورت ندارد مانع ادامه مسوليت ايشان شويم البته تركيبات كابينه بايد مطابق با نظرات رهبر معظم انقلاب در راستاى اقتصاد مقاومتى صورت پذيرد اين يك ضرورت اجتنا ب ناپذير است. وی شرایط روحانی برای انتخابات 96 را شرایط خوبی اعلام کرد و معتقد است در کشور ما انتخابات ازادانه انتخاب انجام میشود و طبیعی است که روحانی رقبایی هم داشته باشد .
دکتر نصیری زاده در گفتگوی خود با روزنامه جهان اقتصاد بیان داشت :حسن روحانی ازجهت فشارهای وارد براو یک شهید بهشتی دیگر است او در تحلیل دوره ریاست جمهوری روحانی معتقد است عملکرد او از ایجاد تنش در منطقه کاسته است اما عملکرد دولت در حوزه اقتصاد قابل نقد است و عملکرد روحانی در سیاست خارجه را البته با حمایت رهبری تحسین کرد. به نظر نصیری تغییر در ساختار وزارتخانه که مخاطبان عمده آن را جوانان و نخبگان کشور تشکیل دادند باید زمینه حضور فعال جوانان را در مدیریت کشور فراهم کرد .

وی در زمینه ی فرصت های شغلی ابراز کرد برنامه ی ما این است که تا سال 1400 بتوانیم 29000 فرصت شغلی را فراهم کنیم اما متاسفانه اکنون یک میلیون و دویست فارغ اتحصیل در کشور ورجود دارد که منتظر اشتغال زایی هستندکتر نصیری زاده دغدغه خودرا بیکاری و مشکل اشتغال جوانان توصیف کرد و ایشان همواره در مصاحبه های خود تاکید دارد که باید از جوانان در ترکیب کابینه و لایه های مدیریتی بهره برد همچنین ایشان در مصاحبه ای که با روزنامه جهان اقتصاد داشت یکی از انتقادات خود بر دولت یازدهم را ترکیب کابینه دانست و پیشنهاد داد بهتر است روحانی از جوانان و نخبگان در ترکیب کابینه استفاده کند.
وی بیان کرد مگر همین جوانان نبودند که در دوران جنگ فرمانده بودند و در دوران سازندگی به ابادانی کشور پرداختند.
و همانطور که میبینید در عرصه بین المللی هم استفاده از جوانان در مدیریت کشورها پذیرفته شده .
قبول برجام نقطه امیدی در جامعه و سطح کشور ایجاد کرد و باید این نکته را فراموش نکرد که برجام ایران را به لیست کشورهای عادی اضافه کرد ایران از یک کشور تحریم شده ی در استانه ی جنگ به یک کشور عادی تبدیل شد اما واقعیت این است که فعلا در نقطه صفر هستیم و باید برای از بین بردن رکود و بیکاری اقدامی موثر کرد تا شاهد امید و نشاط در جامعه و میان جوانان باشیم.
رویکرد تعاملات ایران و چین را باید تغییر داد، چین تا ۲۰۲۰ بزرگترین سرمایه گذار خارجی خواهد شد.
او به عنوان کسی که در دولتهای سازندگی و اصلاحات و تدبیر و امید از نزدیک در سطح کلان رصد کرده است و میکند گفت رهبری با همه ی این دولتها و روسای جمهور به یک اندازه حمایت کرده است. 
رئیس جمهور به عنوان مدیر اجرایی کشور طبیعی است که باید فردی باشد که تمامی مقتضیات عصر حاضر به عنوان عصر جهانی شدن را بشناسد و به آنها اهتمام خاصی داشته باشد . در عصر جهانی شدن حصار کشیدن به دور خود، محصور کردن خود است نه محدود کردن دیگران .
 
در این عصر باید جهانی فکرد کرد و منطقه ای عمل کرد تا بتوان بود و به بودن خود تداوم بخشید . کسی که به عنوان رئیس جمهور متولی امورات کشور می گردد، باید دارای چنین نگاه و بینشی باشد تا بتواند صلاح مردمان خود را تامین و تضمین کند . فرق نمی کند که این فرد ریاست جمهوری یک کشور اسلامی را متولی شود یا غیر اسلامی . آنچه مهم است حرکت براساس واقعیت هاست که نباید هرگز فراموش شود.g

Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
  

پربازدیدترین ها
آخرین مطالب