2019 February 22 - جمعه 03 اسفند 1397
اندر احوالات اين عضو پر جنب و جوش جبهه پايداری
کد خبر: ٤١٩٦ تاریخ انتشار: ١٥ اسفند ١٣٩٥ - ١١:١٨
صفحه نخست » عمومی » مطلب ویژه
اندر احوالات اين عضو پر جنب و جوش جبهه پايداری

«متاسفانه کار اینها تکذیب کردن است، مگر بنده کارخانه تولید خبر کذب دارم؟ بنده ۴۰ سال است که برای مردم حرف می زنم و آنها حرف من را میشنوند.»

نگاهي به ليست بلندبالاي ادعاهاي تكذيب شده كريمي قدوسي / اندر احوالات اين عضو پر جنب و جوش جبهه پايداري

سرویس سیاسی «انتخاب»؛ داود حشمتی: جواد کریمی قدوسی، عضو پر جنب و جوش جبهه پایداری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن بیان ادعای جدیدی مبنی بر نامه ظریف به وزیرخارجه جدید آمریکا گفت:  امروز جناب آقای ظریف به وزیر امور خارجه آمریکا نامه می نوسید و در نامه خود چهار درخواست می نویسد.

قدوسی در ادامه با بیان سخنانی که ظاهرا حکایت از رنگ باختن ادعاهایش حتی پیش همفکران خود نیز دارد، می گوید: «متاسفانه کار اینها تکذیب کردن است، مگر بنده کارخانه تولید خبر کذب دارم؟ بنده ۴۰ سال است که برای مردم حرف می زنم و آنها حرف من را میشنوند.»

سخنان فوق حاکی از آن است که جناب کریمی قدوسی توجه چندانی به این موضوع ندارد که شنیدن حرفش توسط عده ی قلیلی از مردم دلیلی بر صحت اظهاراتش نیست. هر فرد در ابتدا برای بیان موضوع و ادعایی که طرح می کند باید ادله ای بیاورد. اما در مواردی دیده شده که فرد دلایل و اسناد خودش را نگهداشته و منتظر تکذیب طرف مقابل می ماند. در صورتی که طرف مقابل ادعای مطرح شده را تکذیب نکند، حمل بر صحت موضوع می شود. اما در صورت تکذیب، فرد برای اثبات ادعای خود، اسنادش را منتشر می کند.  اما کار این عضو فعال پایداری از این حرفها گذشته است. او مرتبا از سوی دیگران تکذیب می شود و در مقابل بدون انتشار هرگونه سند و دلیلی برای مدعای خود، ضمن طرح ادعایی تازه، از رد اظهارات گذشته اش گله می کند و می گوید «مگر من کارخانه تولید خبر کذب دارم؟»

در هرصورت، جناب کریمی قدوسی لیست بلندبالایی از سخنان و ادعاهای تکذیب شده دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

اول آذر 91، ادعای کریمی قدوسی مبنی بر «سخنان هاشمی رفسنجانی علیه دولت» از سوی قدرت‌الله علیخانی تکذیب شد. علیخانی در بیانیه ای رسمی نوشت: اگرچه بنده این خبر کذب را در همان زمان تکذیب کردم و حتی چندی بعد که آقای کریمی قدوسی در مجلس در مورد این خبر پرسید تاکید کردم که این خبر دروغ است اما ظاهرا ایشان اصرار داشتند که به کذب بودن آن توجهی نکنند و ظاهرا در بازار تجارت دروغ و سکه بودن تهمت، اخبار برآمده از تخیل صرف نیز برای خود بهایی دارد.

22 اردیبهشت 94، طرح ادعایی سه فوریتی برای توقف مذاکرات هسته‌ای که از سوی کریمی قدوسی بیان شده بود، تکذیب شد. لحظاتی پس از انتشار خبر، برخی ‌نمایندگان مجلس در اعتراض به این طرح، دور کریمی قدوسی جمع شدند و از او انتقاد کردند. اعتراض نمایندگان به این ‌بود که چرا کریمی قدوسی، نام طرحی را ‌که نمایندگان امضا کرده بودند، ‌تغییر داده است. کریمی قدوسی نه فقط نام بلکه محتوای آن را نیز تغییر داده بود. نمایندگان امضاء کننده او را متهم به «بی اخلاقی» کردند. بیگلری نماینده سقز در این باره گفته بود: «این متن و امضاهای پیوست آن کذب محض است. بیشتر نمایندگان امضای خود پای این طرح را تکذیب می‌کنند و نسبت به آن معترض‌اند. »

22 تیر 95، ادعای کریمی قدوسی مبنی بر تقلید صدای حسین فریدون و فریب معاون زنان و خانواده رئیس جمهور از سوی روابط عمومی معاونت زنان و خانواده تکذیب شد. معاونت ریاست جمهوری در بیانیه ای نوشت:  این معاونت جهت تنویر افکار عمومی ضمن تکذیب این ادعای خلاف واقع، با یادآوری سوگند موضوع اصل ۶۷ قانون اساسی، انتظار می رود این نماینده مردم شریف مشهد و کلات در اظهار نظرات و انجام وظایف وکالت امانت و تقوا را رعایت نمایند، هر چند به نظر می رسد این روزها در ادامه هجمه ها، فشارها و تخریب های بی امان اخیر علیه دولت و در بازار مکاره سیاست دیگر متاع اخلاق و امانت و تقوا خریداری نداشته و به ثمن بخس به حراج گذاشته می شود.»

5آبانماه 95، ادعای وجود جاسوس در تیم مذاکره کننده هسته ای که توسط کریمی قدوسی بیان شده بود از سوی وزیر اطلاعات تکذیب شد. وزیراطلاعات در یادداشتی که در اختیار پزشکیان (ریاست وقت جلسه مجلس) قرارداده بود نوشت: بنا بر نظر کارشناسان وزارت اطلاعات، دری اصفهانی جاسوس نیست.

7آذر 95، ادعای کریمی قدوسی  مبنی بر رأی دیوان محاسبات در انفصال از خدمت وزیر اقتصاد و سخنگوی دولت از سوی دادستان دیوان محاسبات تکذیب شد. کریمی قدوسی گفته بود: دیوان محاسبات در یک مورد نسبت به آقای نوبخت و طیب نیا اقدام کرده و حکم سنگین انفصال از خدمت برای این دو نفر صادر شده بود. فیاض شجاعی، دادستان دیوان محاسبات اعلام کرد: این خبر از اساس تکذیب می شود و چنین چیز صحت نداشته است.

2 اسفند 95، ادعای کریمی قدوسی مبنی بر توافقات هفت‌گانه ایران و آمریکا و وجود هفت برجام از سوی وزارت امور خارجه تکذیب شد. این وزارتخانه در تکذیبیه ای نوشت: ضمن تکذیب این ادعا، آن را کاملا بی اساس، مضحک و نمونه دیگری از افتراهای کذب همیشگی شخص ایشان نسبت به دستگاه دیپلماسی و وزیر امور خارجه کشور می‌داند که مصداق بارز عمل مجرمانه و قابل پیگرد است. وزارتخارجه ادعاهای او را رسما «خیالپردانه» خواند.

10 اسفند 95، ادعای نامه‌نگاری جواد ظریف با وزیر امور خارجه آمریکا که از سوی کریمی قدوسی طرح شده بود از سوی روابط عمومی وزرات خارجه تکذیب شد. کریمی قدوسی مدعی شده بود ظریف برای رکس تیلرسون نامه نوشته و در صدد ارتباط برقرار کردن با تیم جدید وزارتخارجه آمریکاست.g

Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
  

پربازدیدترین ها
آخرین مطالب