2019 February 21 - پنج شنبه 02 اسفند 1397
دلنوشته رزیدنت مغز که این روزها کنار هموطنان مصیبت زده کرمانشاهی' شب را به روز می رساند.
کد خبر: ٦٤٠٨ تاریخ انتشار: ٠٩ آذر ١٣٩٦ - ٢٣:٢٤
صفحه نخست » عمومی » مطلب ویژه
دلنوشته رزیدنت مغز که این روزها کنار هموطنان مصیبت زده کرمانشاهی' شب را به روز می رساند.

بعد از حادثه تلخ زمین لرزه کرمانشاه' ایرانیهای نوع دوست بدون توجه به قومیت و بعد مسافت' تلاش کردند تا به هرشکلی برای کم کردن آلام و درد مصیبت دیده ها در هرقالبی از هیچ کمکی دریغ نکنند.

در همین راستا از همان روزهای اول حادثه' اکیپ های مختلفی در تخصص های گوناگون به صورت داوطلبانه وارد منطقه شدند تا به صورت خودجوش و برای کمک به هم وطنان کرمانشاهی اقدام کنند. دکتر فرانک علیزاده رزیدنت مغز و اعصاب است که از روز بعد حادثه تا کنون در منطقه مستقر و ضمن بررسی مشکلات آسیب دیده گان' روز و شب به کار درمان آنان میپردازد.
این دانشجوی پزشکی میگوید که در متن و بطن و میان این مردم مصیبت زده، امید و زندگی همچنان ادامه دارد هرچند هزار و یک درد نهفته و غم و اندوه در چهره آنان هویداست. در پایین قسمتی از یاداشت این رزدیدنت مغز عینا منتشر می شود.
زبانم برای بیان کردن آنچه در دل دارم نمی چرخد.گویا من هم با مردن خواهر و برادران و پدرو مادرهای کرمانشاهیم مرده ام.هیچ حسی ندارم جز آه و حسرت برای از دست دادن هموطنان کرمانشاهیم. وقتی کناره بچه ها دنبال پدر و مادراشان می گشتم عاقبت با روح بی جان آنها روبه رو می شدیم' کودکی که فقط ۶ساله بود چنان ماتم برچهره داشت که گویا ۶۰ ساله شده. با ضجه های پدر و مادرهایی که دنبال کودکان خود زیر آوار بودن و در نهایت با جسم بی جان و غرق در خونشان رو به رو میشدند به یکباره به چشم میدیدم که چگونه لرزه به اندامشان می افتاد و از خود بی خود میشدند. خدای من" این هموطنان کرمانشاهیم تا به کی باید چنین مصیبت عظمایی را تحمل کنند؟ هنوز آثاره بمباران شیمیایی در اینجا مشهود بود حال با این مصیبت چه کنند؟ تلخ است و اندوهگین که ببینی کودکی با حزن و نگرانی سراغ مادرش را از تو میگیرد و نمیدانی باید چگونه خبر مرگ عزیزانش را بدهی و مجبوری سکوتی کنی به بزرگی این مصیبت.
در بین ماتم زده ها به پدری رسیدم که در سرمای این روزهای کرمانشاه' زیر ملحفه ای دراز کشیده بود' وقتی تلاش کردم این پدر شکسته دل را متقاعد کنم که به داخل چادر برود آهی کشید و جواب داد' دیگر چیزی برای از دست دادن ندارم' تمام خانواده ام را از دست داده ام پس بزارید همینجا و در فراق عزیزانم جان دهم. آه از این مصیبت عظما آه از این فراق و آه از این همه درد و رنج...
 
 
 تصاویر تکمیلی:
 
 
 
 
 
 g

Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
  

پربازدیدترین ها
آخرین مطالب