2018 December 13 - پنج شنبه 22 آذر 1397
مسولیت شکنجه و قتل های زندان ها بر عهده کیست؟
کد خبر: ٦٦٢٩ تاریخ انتشار: ٢٦ بهمن ١٣٩٦ - ١٢:١٢
صفحه نخست » عمومی » خبر ویژه
وقتی احمدی نژاد به سیم آخر زد:
مسولیت شکنجه و قتل های زندان ها بر عهده کیست؟

محمود احمدی نژاد که به خاطر دادگاه «حمید بقایی» با اتهامات کلان مالی به محل دادگاه تجدیدنظر رفته بود، پس از آنکه از ورودش به دادگاه جلوگیری شد در مقابل ساختمان محل برگزاری دادگاه سخنرانی کرد.

 

 

به گزارش انصاف نیوز، احمدی نژاد با این عبارت شروع کرد: بسم الله الرحمن الرحیم. «اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و جعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یده». عزیزان انقلاب شد که عدالت باشد، انقلاب شد که حق مردم تأدیه شود، انقلاب شد که یک عده صاحب اختیارات مطلق و ملت حقیر و ذلیل نباشد. انقلاب شد که یک عده از زور سیری در حال انفجار نباشند و اکثریت ملت به مسائل اولیه زندگی محتاج نباشند».

احمدی نژاد که در زمان ریاست جمهوری‌اش با تعداد زیادی از منتقدان داخل حکومت برخورد شدیدی صورت گرفت و در حوزه‌ی سیاست خارجی منتقدان طبق دستور زیرمجموعه‌ی دولت او حق هیچ‌گونه اظهارنظری نداشتند، حالا با دفاع از حق انتقاد، گفت: انقلاب شد که مردم بتوانند آزادانه حرف بزنند و آزادانه از حق خودشان دفاع کنند و نظام حکومتی، دستگاه‌های گوناگون مدافع حق مردم باشند. امروز متاسفانه یکی از مهمترین مجموعه‌هایی که باید حافظ حقوق ملت باشد، در مقابل ملت است، کوچک‌ترین انتقاد، کوچک‌ترین اعتراض با شدیدترین رفتار مواجه می‌شود.

او که در کارنامه‌ی دوران ریاست جمهوری خود «سعید مرتضوی»، عامل اصلی جنایت کهریزک که در زمان ریاست آیت‌الله صادق لاریجانی برکنار شد، را دارد در بخش‌های دیگری از سخنان خود گفت: یک جوانی که به تنگ آمده است، یک مردی که در مقابل خانواده بخاطر فقر شرمنده است به محض اینکه صدایش درمی‌آید، دستگیر می‌شود و می‌برند در زندان‌ها و افراد را بدون ملاحظه دستگیر می‌کنند، جنازه را تحویل می‌دهند و بعد هم می گویند معتاد بوده است، خودکشی کرده است…

سعید مرتضوی بلافاصله پس از برکناری از دادستانی تهران توسط محمود احمدی نژاد، رییس جمهور مورد حمایت بخش تندروی اصول‌گرا، در دولت به کار گرفته شد.

وی که بارها از حضور در دادگاه رسیدگی به پرونده‌ی تخلفات خود سر باز زده است و تاکنون در قبال هیچ پرونده‌ای غیر از پرونده‌های تخلفات خود و یارانش واکنشی نداشته است، افزود: بدون اینکه یک مرجع مستقل، مورد قبول، اعتماد و اطمینان مردم حرف آنها را تأیید کند، یک‌طرفه می‌زنند و می‌روند. معلوم است که ملت نمی‌تواند باور کند. باید کسانی باشند که مورد اعتماد مردم و مورد قبول مردم باشند. خب می‌خواهیم از این رفتار شکایت کنیم، به کجا باید شکایت کنیم؟! جایی نیست، رهبری هم که می‌گویند مسوولیت عملکرد دستگاه قضایی و بقیه دستگاه‌ها به عهده ایشان نیست. کسی که در دستگاه دولتی و حکومتی مورد ظلم واقع می‌شود چه کار باید بکند؟! به کجا باید مراجعه کند؟! به خودشان؟! اگر خودشان مورد اعتماد بودند که مشکلی پیش نمی‌آمد! چه راهی در برابر ملت باقی می‌ماند؟! ملت به کجا باید شکایت کند از دست کسانی به مردم ظلم می‌کنند؟! این یک سؤال اساسی است.

احمدی نژاد در موارد بسیاری به ویژه در مناظره‌های سال ۸۸ با میرحسین موسوی، مهدی کروبی و محسن رضایی، بسیاری را بی محابا متهم کرده بود و منتقدان او نیز حق پاسخ به اتهامات را پیدا نکرده بودند.

احمدی نژاد که در دولتش، میرحسین، زهرا رهنورد و کروبی با مصوبه‌ی شورایعالی امنیت ملی، حصر شدند؛ خاتمی ممنوع‌التصویر شد و بسیاری فعالان سیاسی و رسانه‌هایشان تحت فشار بودند، درباره‌ی «ظلم»، «قانون» و «منطق انسانی» گفت: اما عزیزان به شما عرض کنم به لطف خدا و به فضل الهی این شرایط به زودی به نفع ملت اصلاح خواهد شد. کجای دنیا ظلم پایدار بوده که اینجا بخواهد پایدار باشد؟! دادگاه غیرعلنی برای خودشان! آقا قانون است! می‌گویند قانون را قبول نداریم. می گوییم این منطق انسانی است، می‌گویند آن را هم قبول نداریم! بسیار خب! فعلاً دست شماست. اما به لطف خدا به همت ملت، به زودی شرایط کشور به نفع ملت، به نفع آرمانهای انقلاب به طور اساسی تغییر خواهد کرد. ان شاء الله

وی در انتهای اظهارات خود گفت: از همه تشکر می‌کنم. ان شاء الله موفق باشید. گفته بودند دادگاه علنی است، ما آمدیم در دادگاه علنی شرکت کنیم، می‌گویند ممنوع است، در آنجا چه می‌گذرد خدا می‌داند. صلوات بر محمد و آل محمد.

احمدی نژاد تاکنون درباره‌ی اتهامات مالی سنگینی که حمید بقایی به آنها متهم است و در دادگاه بدوی به زندان محکوم شده، هیچ توضیح واضحی نداده است.

محمدرضا رحیمی، معاون اول دولت احمدی نژاد که در آن دولت مسوول مبارزه با مفاسد اقتصادی بود نیز دو سال پیش به اتهامات مالی محکوم شد و در زندان اوین دوران حبس را می‌گذراند.
g

Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
  

پربازدیدترین ها
آخرین مطالب