2018 December 17 - دوشنبه 26 آذر 1397
افشاگری بی سابقه عضو شورای شهر لنده در مورد فساد گسترده و بدهی های شهرداری سابق/ نبود نظارت کامل از سوی شورای شهر موجب فساد سیستماتیک و پاسخ گو نبودن شهردار شده بود
کد خبر: ٦٦٨٥ تاریخ انتشار: ٢٤ اسفند ١٣٩٦ - ١٣:١٣
صفحه نخست » عمومی » مطلب ویژه
افشاگری بی سابقه عضو شورای شهر لنده در مورد فساد گسترده و بدهی های شهرداری سابق/ نبود نظارت کامل از سوی شورای شهر موجب فساد سیستماتیک و پاسخ گو نبودن شهردار شده بود

بعد از ناتوانی چندین ماهه شورای شهر در انتخاب شهردار و نهایتا انتخاب شهردار لنده ( که هیچ سنخیتی بین مدرک تحصیلی و عملکرد مدیریتی وی با مدیریت خدمات شهری نیست ) خبرهایی مبنی بر بدهی های کلان شهردار سابق لنده در فضای مجازی به گوش می رسید که هر از چند گاهی با تایید و تکذیب های همراه بوده است.


مختار مشهدی زاده شهردار جدید لنده اما در دیداری که با دانشجویان شهرستان داشته به صورت ضمنی این بدهی ها را تایید اما بعد از چندین روز به صورت عجیب از خبرنگاران می خواهد که این مورد را رسانه ای نکنند و زیاد به آن نپردازند که این نحوه برخورد با موضاعت مهم آن هم در شروع کار شهردار جدا از اینکه دور از شان یک مدیر خدمتگذار باشد موجب بی اعتمادی مردم و سلب رضایت آنها نسبت به مسولین می شود.

 

امروز اما عضو شورای شهر سابق در اقدامی دور از انتظار مطالبی جدید از نحوه مدیریت شهرداری سابق و پاسخ گو نبودن و بدهی های سنگین  عنوان کرده است که موجب  تعجب و تاسف نسبت به این نحوه مدیریت و نظارت ضعیف شورای شهر شده است.

 

 علی رضا فاضلی عضو سابق شورای شهر لنده درمورد حقوق و مزایای اعضای شورای شهر گفت : من وکالت تام میدم که تمام حساب های شخصی بنده را چک کنند و اگر به غیر از ۶۷۰تومن با هدیه که دریافت میکردیم در طول چهارسال مبلغی بشتر بود بنده ده برابر این مبلغ را به شخص مدعی خواهم داد.

وی  به عملکرد ضعیف شورای شهر سابق  اشاره کرد و افزود: : اعضای شورای شهر هیچ گونه نظارتی بر عملکرد شهرداری نداشته و شهرداری لنده هیچ گونه قراردادی در جلسات شورا تصویب نکرده است و هیچ وقت هم پاسخ گوی شورا نبوده.

 

 فاضلی به بدهی های شهرداری سابق اشاره کرد و گفت: در یک فقره انعقاد قرارداد که بدون اطلاع شورای شهر منعقد شده است، فردی مدعی طلب 520 میلیونی  از شهرداری شده که چون این قرارداد به صورت شخصی و بدون تصویب شورا منعقد شده بود از دیدگاه ما غیر قانونی بوده است و شخصی که این قرارداد را به دور از چشم شورای شهر منعقد کرده باید پاسخ گو باشد.

   
عضو سابق شورای شهر به یک نمونه از قرارد های غیر شفاف شهردار اشاره کرد و گفت برای اولین بار و بدون اطلاع قبلی، آقای تقی زاده قرارداری را در جلسه شورای شهر مطرح و مدعی شده بود که طرف قرارداد با شهرداری مبلغ 520 میلیون تومان بابت کارکرد 22 ماهه طلبکار است که با واکنش شدید بنده روبه رو وحتی به جنجال و درگیری انجامید این در حالی است که در دوره شهرداری آقای آهنجان برای چنین قراردادی ماهانه  دو میلیون تومان پرداخت میشد که سرجمع چهل و چهار میلیون برای 22 ماه باید به طرف مقابل پرداخت میشد نه 520 میلیون!!!!!

وی ادامه داد: حتی از میزان درآمدهای شهرداری از کارخانه آسفالت و سایر موارد، اعضای شورای شهر هیچ اطلاعی نداشتند و شخص شهردار هم هیچ وقت پاسخ گو نبوده است.

 عضو شورای شهر سابق در پایان گفت: در بحث بد هی های  شهرداری، از یک طرف  شورای شهر بخاطر عدم نظارت دقیق بر عملکرد شهرداری و از طرف دیگرشخص شهردار بخاطر پاسخ گو نبودن و عدم شفافیت مالی و مدیریتی باید پاسخ گو باشند.

با این تفاسیر و صحبت های عضو سابق شورای شهر، چند سوال و ابهام به ذهن متبادر می شود که ضروری است  شورای شهر و شهردار سابق جهت تنویر افکار عمومی به آن ها پاسخ دهند:

1: بدهی های شهرداری شهرستان چه مقدار است و آیا شورای شهر سابق این بدهی ها را تایید می کنند؟

2: میزان درآمد شهرداری سابق از کارخانه آسفالت و سایر موارد چه میزان بوده و آیا این درآمدها به صورت مستقیم به حساب شهرداری واریز شده است؟

3: چرا شورای شهر بعد از پاسخ گو نبودن شهردار در مباحث مالی اقدامی برای برخورد با وی انجام نداده است؟

تحریریه سایت خبری تحلیلی آوین نیوز آمادگی دارد تا جوابیه شورای شهر و شهرداری را در اسرع وقت و در همین سایت خبری منتشر نماید.

ذبیح الله سیناپور
g

Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
  

پربازدیدترین ها
آخرین مطالب