2018 December 17 - دوشنبه 26 آذر 1397
راهکار: سکوتِ روحانی؛ پیگیری وزارت اطلاعات
کد خبر: ٦٧٥٧ تاریخ انتشار: ١٩ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٥:٤٧
صفحه نخست » عمومی » مطلب ویژه
راهکار: سکوتِ روحانی؛ پیگیری وزارت اطلاعات

«فرید مدرسی»، روزنامه‌نگار، در یادداشتی تلگرامی با عنوان «جنگ روانیِ دستِ‌سومی‌ها: تحقیر رییس‌جمهور / راهکار: سکوتِ روحانی؛ پیگیری وزارت اطلاعات» نوشت:

پروژه‌ٔ منتقدان دستِ سوم دولت کلید خورده است. این جنگِ روانی بر اساس «تحقیر رییس‌جمهور» و با هدف عصبانیت و تقبیح او در رسانه‌های منتسب به آنان و در محافل رسمی و غیررسمی طراحی شده است.

این ایده کاملا از «محمود احمدی‌نژاد» گرته‌برداری شده است و توسط افرادی با تیپی همسان با او (از منظر روانی و رفتاری) اجرایی می‌شود. منتقدان اصیل دولت با توجه به شرایط داخلی و خارجی، تضعیف دولت را به ضرر نظام قلمداد می‌کنند و از طرفی تقویت آن را هم در تضاد با سیاست‌های جریانی خویش فرض می‌گیرند، لذا انفعال و خلا کنشی و جریانی آنان، فضا را برای منتقدانِ دست سوم مهیا کرده تا پا به میدان بگذارند. همسان شرایطی که در آغاز دهه هشتاد، آبادگران و شخص احمدی‌نژاد پا به عرصهٔ سیاسی گذاشت و به نام حذف رقیب، به جنگِ با اصولگرایان اصیل رفت و شورای شهر و شهرداری تهران را تصاحب و پس از آن نهاد ریاست جمهوری و دولت را فتح کرد.

منتقدانِ دست سوم دولت، غیرخلّاق و آماتور هستند. اینان حتی توان ایده‌پردازی نو در جنگِ روانی و پروژه‌سازی سیاسی را هم ندارند و تن به تقلیدهایِ کور می‌دهند. فعالان این جریان توان نویسندگی را نیز ندارند و تنها به بیان مونولوگ‌های کلیشه‌ای، آن هم در تریبون‌هایی که مخاطب ثابت دارد، عادت دارند و هیچ مخاطبی بر مخاطبان نمی‌افزایند؛ تنها از خلا‌های سیاسی سود می‌برند، تا بر کرسی منتقدانِ اصیل دولت تکیه زنند.
g

Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
  

پربازدیدترین ها
آخرین مطالب