2021 May 9 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
دلایل منتفی شدن انتخابات استانی مجلس
کد خبر: ٧٠٦١ تاریخ انتشار: ٢٠ خرداد ١٣٩٨ - ١٣:٢٧
صفحه نخست » عمومی » تازه های خبری
دلایل منتفی شدن انتخابات استانی مجلس

 رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی دلایل منتفی شدن استانی شدن انتخابات پارلمان را تشریح و تأکید کرد که این طرح می‌بایسست در فضایی کارشناسی بین مجلس و شورای نگهبان بررسی و نواقص فعلی آن برطرف شود. 
به گزارش اوین نیور ، محمدجواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به ایرادات شورای نگهبان نسبت به استانی شدن انتخابات مجلس، گفت: با توجه به اینکه شورای نگهبان ایرادات محتوایی نسبت به استانی شدن انتخابات مجلس وارد کرده، رفع این ایرادات نیازمند صرف زمان بیشتری است.
وی با بیان اینکه استانی شدن انتخابات مجلس برای دوم اسفند و یازدهمین دوره انتخابات مجلس منتفی شده است، یکی از دلایل آن را ایرادات و ابهامات محتوایی شورای نگهبان به این طرح دانست.
رئیس کمیسیون شوراهای مجلس تصریح کرد: یکی از ایرادات شورای نگهبان به استانی شدن انتخابات مجلس این بود که این طرح عدالت انتخاباتی را نقض می‌کند، بنابراین برای رفع این ایراد در کمیسیون می‌بایست زمان بیشتری صرف شود که طبیعتا در شرایط موجود به یازدهمین دوره انتخابات مجلس نمی‌رسد.
کولیوند ادامه داد: بررسی استانی شدن انتخابات مجلس در کمیسیون شوراها فعلا منتفی شده تا سر فرصت موضوع مورد ارزیابی قرار گیرد و ابهامات و ایرادا شورای نگهبان نسبت به این طرح را کارشناسی‌شده بررسی کنیم.
رئیس کمیسیون شوراهای مجلس در پایان خاطرنشان کرد: استانی شدن انتخابات مجلس می‌بایست در فضایی کارشناسی بین مجلس و شورای نگهبان بررسی و نواقص فعلی آن برطرف شود.
 
 g

Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
  

پربازدیدترین ها
آخرین مطالب