2020 April 9 - پنج شنبه 21 فروردين 1399
غیرباورترین مکان های روی کره زمین + تصاویر
کد خبر: ٧٠٧٤ تاریخ انتشار: ٢١ خرداد ١٣٩٨ - ١٤:٤٥
صفحه نخست » عمومی » مطلب ویژه
غیرباورترین مکان های روی کره زمین + تصاویر

سیاره زمین مکان‌های زیادی برای عرضه به موجودات دارد. از دیوار بزرگ چین گرفته تا غار بزرگ، مکان‌های بی‌شمار و چشم‌اندازهای عجیبی در جهان وجود دارند که هرکسی را تحت تأثیر قرار می‌دهند و هریک به‌گونه‌ای متفاوت باعث اثرگذاری می‌شوند.

در جهان ما هر چیز قشنگی باعث می‌شود که قبل از درآوردن دوربین و عکس گرفتن، از حیرت چشمانتان بازتر شود و تا لحظاتی ندانید که چه باید بکنید. برخی از این مکان‌ها پدیده‌هایی هستند که خود زمین طی میلیون‌ها سال ایجاد کرده است. سایر موارد نیز در نتیجه‌ی تطبیق انسان با این پدیده‌ها بوده است.

در هر دو حالت، برخی مکان‌های حیرت‌انگیز وجود دارند که زمین به ما ارزانی داشته است. در این مطلب قصد داریم تا عجیب ترین پدیده های طبیعی زمین را به شما معرفی کنیم، پس همراهمان باشید.

 

 1. جزیره میاک-جیما: نه! این تصویری از یک فیلم وحشتناک نیست. این بخشی از داستان یک جزیره ژاپنی است که انتشار گازهای سولفوریک از آتش‌فشان محل، استفاده از ماسک‌های ضد گاز را در آن، تبدیل به یک ضرورت کرده است.

جزیره میاک-جیما

 

 1. آبشار خونی (قاره قطب جنوب): از نظر علمی این آبشار در واقع آب نمکی بوده که با مقدار زیادی اکسید آهن ترکیب‌ شده است. ازنظر مردم عادی، آبشار به نظر مانند یک خون روان است. چقدر مرموز است، نه؟

آبشار خونی (قاره قطب جنوب)

 

 1. سالار د اویونی (بولیوی): برخی این مکان را بزرگ‌ترین پهنه نمکی جهان می‌نامند، و برخی دیگر نیز آن را بزرگ‌ترین آینه جهان توصیف می‌کنند. این مکان خارق‌العاده تقریباً 70% لیتیوم جهان را نیز در خود جای‌ داده است.

سالار د اویونی (بولیوی)

 

 1. غارهای یخی مندنهال (جونیو، آلاسکا): این غارهای یخی در کنار یک رودخانه یخی قرار دارند و همان‌قدر که عجیب‌اند، زیبایی بی‌نظیری نیز دارند. برای دیدن دیوارهای آبی زیبای این غارها با سفر از طریق یک کایاک، از بالا نگاه مختصری به این رودخانه برفی داشته باشید تا اعجاز این منطقه را درک کنید.

غارهای یخی مندنهال (جونیو، آلاسکا)

 

 1. ساحل سرخ (پانجین، چین): اینجا یک دریاچه آلوده‌ شده به اکسید آهن نیست، این گل گیاه سائوئدا سالسا است که نامی فانتزی برای علف سرخ است. این ساحل دربردارنده بزرگ‌ترین زمین مرطوب در جهان است که این گیاه در آن رشد می‌کند.

ساحل سرخ (پانجین، چین)

 

 1. کوهستان تیانزی (چین): حدود سه میلیارد سال پیش اینجا فقط کوه آتش‌فشانی بود. اما امروزه کوه‌های سر به فلک کشیده متشکل از کوارتز طبیعی از منظره جنگلی پیشی گرفته و یک دامنه کوه واقعاً منحصربه‌فرد و کاملاً شگفت‌انگیز را خلق کرده است.

کوهستان تیانزی (چین)

 

 1. دریاچه اسکلت (هند): این دریاچه که رسماً بانام روپکوند شناخته می‌شود، فرق زیادی با دریاچه‌های دیگر ندارد. فقط بقایای بدن انسان‌ها در ته دریاچه جمع شده است. وقتی‌که یخ‌ها آب می‌شوند، اسکلت قربانیان طوفان قرن نهم هویدا می‌شود و این سؤال را به وجود می‌آورد که چرا هنوز هیچ‌کس این اجساد را از اینجا جمع‌آوری نکرده است؟

دریاچه اسکلت (هند)

 

 1. قلعه باهانگار (هند): از بیرون که نگاه کنید چیزی درباره این قلعه نظرتان را جلب نخواهد کرد. گرچه با نگاهی به افسانه‌های موجود درباره این قلعه خواهید فهمید که چرا این مکان شکاری‌ترین مکان هند نامیده می‌شود. مثلاً، به لطف جادوی سیاه قرن هفدهم کسی اجازه گذراندن یک‌شب را هم در این قلعه ندارد.

قلعه باهانگار (هند)

 

 1. تپه مغناطیسی (هند): برای دیدن این مکان خارق‌العاده مجدداً به هند بازمی‌گردیم، جایی که گرانش طبق قانون خود عمل نمی‌کند. تصاویر بصری باعث می‌شوند که به نظر برسد جاده‌های رو به بالا به سمت پایین در حرکت‌اند و باعث ایجاد حس غلط خوردن از بالای تپه به انسان می‌شود.

Magnetic-Hill.jpg

 

 1. پل‌هایی از جنس ریشه (چرااوپونجی، هند): این‌ها ریشه‌هایی هستند که میان دو درخت معلق شده‌اند و تابه‌حال قطع یا جمع نشده‌اند. محلی‌ها با استفاده از ریشه‌های طبیعی درختان به‌راحتی این ریشه‌های منعطف را به پل‌هایی تبدیل کرده‌اند که برای حفظ وزن انسان به‌اندازه کافی استقامت دارند.

پل‌هایی از جنس ریشه (چرااوپونجی، هند)

 

 1. نگهبانان آرکتیک (فنلاند): اینجا تصویری وجود دارد که به نظر می‌آید از فیلم‌های تخیلی برداشت‌شده است. این‌ها شاخک‌های یک اختاپوس یخ‌زده نیستند، بلکه فقط درختانی هستند که در دمای منفی 40 درجه در یکدیگر پیچ‌خورده و یخ‌زده‌اند.

نگهبانان آرکتیک (فنلاند)

 

 1. جزیره نگهبان شمال (جزایر آدامن، هند): اینجا جزیره‌ای است که باید در تعطیلات بعدی خود از آن دور بمانید. قبیله بومی که در این جزیره به وسعت منهتن زندگی می‌کنند، هرکسی را که قدم بروی خاک آن‌ها گذارد را خواهند کشت. هیچ‌کس نمی‌داند که آیا 300 بومی یا تعداد بیشتری از آن‌ها در بین درختان پنهان‌شده‌اند.

جزیره نگهبان شمال (جزایر آدامن، هند)

 

 1. منطقه حفاظت‌شده مشترک (کره شمالی و جنوبی): این منطقه غیرنظامی، بحث‌برانگیزترین منطقه ستیزه‌جو در جهان است. ارتش هر دو کشور در این منطقه که درست بین کره شمالی و جنوبی واقع‌شده، در مقابل یکدیگر صف‌کشیده‌اند و آماده نبرد هستند.

منطقه حفاظت‌شده مشترک (کره شمالی و جنوبی)

 

 1. شهر پریپیات (اوکراین): وقتی‌که فاجعه هسته‌ای در نزدیکی نیروگاه چرنوبیل به وقوع پیوست، پریپیات خالی از سکنه شد. شهر که از سال 1986 خالی‌شده است هنوز آلوده به رادیواکتیو بوده و احساسی در آن جریان ندارد.

شهر پریپیات (اوکراین)
g

Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
  

پربازدیدترین ها
آخرین مطالب