2020 August 15 - شنبه 25 مرداد 1399
قزوین| دانشگاه‌ها باید از فضای مدرک‌گرایی فاصل بگیرند
کد خبر: ٧٠٨٦ تاریخ انتشار: ٢٤ خرداد ١٣٩٨ - ٠١:١٠
صفحه نخست » عمومی » تازه های خبری
قزوین| دانشگاه‌ها باید از فضای مدرک‌گرایی فاصل بگیرند

 رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: جوانان ما امروز از ظرفیت های خوبی برخوردارند، خلاقیت و نوآوری زیادی در آنها دیده می‌شود و منبع خوبی از انرژی هستند که در صورت اعتماد به آنها میتوانند به خوبی درخشش کنند.

نائینی افزود: امروز در استان قزوین بیش از 1 هزار و 900 دانشجوی دکتری در حال تحصیل هستند و نزدیک به 1 هزار عضو هیئت علمی در استان داریم که نشان از ظرفیت های خوب استان در عرصه دانشگاهی است.

12 میلیون زن روستایی در قزوین زندگی میکنند

زهرا یوسفی عضو شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از این جلسه بیان کرد: انقلاب اسلامی ما در کنار رشادت های مردان دلیر مدیون تلاش های زنانی جانبرکف و مادرانی نمونه است اما گویا بعد از گذشته سالها این تلاش ها به فراموشی سپرده شده است.

وی گفت: اگرچه در سال های پس از انقلاب اسلامی به دلیل فعالیت های انقلاب بساری از ممنوعیت ها برای بانوان برداشته شد و حق تحصیل، حضور در اجتماع و مشارکت های سیاسی به زنان داده شد در حالی که پیش از آن زنان برای حضور در اجتماع با ممنوعیت های زیادی همراه بودند.

این عضو شورای شهر قزوین افزود: در این سالها بانوان نیز به خوبی توانستند شایستگی های خود را به نمایش بگذارند و خیلی زود در مقاطع مختلف تحصیلی و حضور اجتماعی شاهد موفقیت های زنان بودیم، دولت فعلی نیز در خصوص بانوان عملکرد خوبی از خود نشان داد و انتخاب وزیر زن در کابینه رئیس جمهور نشان از همین نگاه ویژه به زنان دارد.

یوسفی عنوان کرد: اگر امروز شاهد انتصاب مدیران زن در استان قزوین هستیم به دلیل تاکیدات دولت است ولی همچنان در برخی از موارد تبعیض هایی در حوزه زنان وجود داردکه نیاز است با تدبیر دولت رفع گردد.

وی گفت: امروز زنان روستایی ما با مشکلات فراوانی مواجه هستند فعالیت های دولت اگرچه در بسیار ی از موارد اثرگذار بوده است اما باید قبول کنیم زنان روستایی، خانه دار و سرپرست خانوار ما با مشکلات و بحران هایی مواجه هستند که باید احصاء و رفع گردد.

این عضو شورای شهر قزوین همچنین خاطرنشان کرد: انتصاب مدیران زن در استان سبب شد تا نگاه ها به زنان شاغل قدری تغییر کند و قابلیت ها و توانمندی های تخصصی زنان با دقت بیشتری مورد ارزیابی قرار گیرد.

رسانه ها به حمایت دولت نیاز دارند

محمدرضا جباری سرپرست خبرگزاری مهر استان قزوین  نیز در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به مشکلات رسانه های محلی در استان های کشور گفت: بسیاری از مشکلات امروز رسانه های ما نظیر بیمه، درآمد و امنیت شغلی شاید حقوق اولیه شهروندی محسوب شود ولی با این وجود به عنوان یک دغدغه اصلی در بین فعالین این عرصه وجود دارد.

وی عنوان کرد: تاثیر رسانه ها در دنیای امروز و اثربخشی فعالیت آنها بر کسی پوشیده نیست از سوی دیگر امروز همگان بر مشکلات فعالین این عرصه واقف هستند اما تاکنون تصمیمی قاطع در خصوص وضعیت فعالین این عرصه گرفته نشده است.

سرپرست خبرگزاری مهر استان قزوین گفت: رسانه ها امروز سهمی از اعتبارات تبلیغاتی و فرهنگی در کشور ندارند و به صورت ناعادلانه ای این اعتبارات به سمت رسانه ملی در حرکت است درحالی که رسانه های محلی ما امروز بار اطلاع رسانی را در استانها به دوش میکشند.

جباری گفت: رسانه های ما امروز در نقش حامیان دولت عملکرد خوبی از خود ارائه کرده اند و در بسیاری از موارد یاریگر دولت بودند و امروز به حمایت دولت نیاز دارند
g

Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
  

پربازدیدترین ها
آخرین مطالب