2020 August 15 - شنبه 25 مرداد 1399
واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال خراسان رضوی تعیین تکلیف می‌شوند
کد خبر: ٧٠٩١ تاریخ انتشار: ٣٠ خرداد ١٣٩٨ - ١٦:٥٠
صفحه نخست » عمومی » تازه های خبری
رزم حسینی عنوان کرد؛
واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال خراسان رضوی تعیین تکلیف می‌شوند

استاندار خراسان رضوی گفت: با احصای مشکلات هر یک از واحدهای راکد و نیمه فعال در کلینیک صنعتی استان، وضعیت آن‌ها تعیین تکلیف خواهد شد.

 علی‌رضا رزم‌حسینی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان که در محل اتاق بازرگانی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: به منظور آشنایی با مشکلات حوزه تولید و صنعت، یک‌شنبه‌های هر هفته ضمن بازدید از واحدهای صنعتی استان، جلسه ستاد رفع موانع تولید را تشکیل خواهیم داد. 

وی افزود: تشکیل جلسات ستاد رفع موانع تولید در محل واحدهای صنعتی با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی، زمینه تسریع در رفع مشکلات فعالان بخش خصوصی و تسهیل فضای کسب و کار را فراهم خواهد کرد. 

استاندار خراسان رضوی از راه‌اندازی کلینیک صنعتی استان به منظور شناسایی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی خبر داد و تصریح کرد: با احصای مشکلات هر یک از واحدهای راکد و نیمه فعال در این کلینیک، وضعیت آن‌ها تعیین تکلیف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برخی از مشکلات حوزه کسب و کار متأثر از فضای روانی است، گفت: در ماه‌های اخیر همگرایی بسیار خوبی بین ارکان مختلف حاکمیت و بخش خصوصی ایجاد شده است و این مهم به ارتقای فضای کسب و کار در استان کمک می‌کند. 

رزم حسینی افزود: اتاق بازرگانی می‌تواند با تشکیل کمیته‌ای تخصصی، ضمن شناسایی مشکلات موجود، طرح‌های عملیاتی به منظور ارتقای فضای کسب و کار به شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی پیشنهاد دهد و ما هم حمایت خواهیم کرد. 

وی با اشاره به اینکه امروز کشور در نتیجه فشارهای خارجی با شرایط ویژه‌ای در حوزه اقتصادی مواجه است، ادامه داد: شاید در ماه‌های آینده این فشارها تشدید شود لذا برای تاب‌آوری در برابر شرایط ایجاد شده، باید بیش از پیش به ظرفیت‌های داخلی توجه داشته باشیم و برای خودمان تحریم داخلی ایجاد نکنیم.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در شرایط جنگ اقتصادی نمی توان متناسب با شرایط صلح عمل کرد بلکه باید تصمیمات به موقع، سریع و عملیاتی گرفته شود تا بتوان فشارهای اقتصادی را کنار زد و در مسیر پیشرفت و توسعه قرار گرفت. 

وی در ادامه با اشاره به سفر چند ساعته رئیس جمهور به مشهد به منظور زیارت بارگاه منور امام رضا(ع) اظهار کرد: آقای روحانی نسبت به استان نظر بسیار مثبتی داشتند و برای حمایت از برنامه های استان اعلام آمادگی کردند؛ ضمن آنکه در این سفر توافقات خوبی هم صورت گرفت.

رزم حسینی گفت: در جلسه ای که اخیر با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، لاریجانی درباره اصلاح قوانین مزاحم رونق تولید و تفویض برخی از اختیارات نظر مثبت داشت و در همین راستا، موضوع تفویض چند مورد از اختیارات مهم به استان را دنبال می کنیم.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه در مسیر اداره استان از نظرات کارشناسی متخصصان استفاده خواهیم کرد، اظهار کرد: به منظور تحقق این سیاست، در گام نخست، با همکاری اساتید برجسته دانشگاه فردوسی مشهد، طرح همیاران آب به منظور تعادل بخشی به منابع و مصارف آب تدوین شد که به زودی برش شهرستانی آن به فرمانداران و معین های اقتصاد مقاومتی ابلاغ می شود. 

وی انتخاب مجدد غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی خراسان رضوی به عنوان رئیس اتاق بازرگانی ایران را تبریک گفت و خاطرنشان کرد: این انتخاب فرصت مناسبی است برای آنکه از ظرفیت های ملی در جهت پیشرفت و توسعه استان استفاده شود. 

رئیس اتاق بازرگانی ایران هم در این جلسه با اشاره به دستور رئیس جمهور درباره تسهیل فضای کسب و کار گفت: مقرر شده است که معاونت اقتصادی ریاست جمهوری پیگیر اجرای کامل قانون بهبود فضای کسب و کار باشد و از این طریق مشکلات پیش روی رونق تولید برطرف شود. 

غلامحسین شافعی افزود: با توجه به اعلام آمادگی رئیس مجلس شورای اسلامی برای اصلاح قوانین و مقررات مانع کسب و کار و رونق تولید، باید مصادیق آن احصا و در اختیار نمایندگان قرار گیرد.
g

Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
  

پربازدیدترین ها
آخرین مطالب