2021 May 9 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
بانوی کارآفرینی که بالغ بر 150 خانم را به صورت اختصاصی آموزش می دهد
کد خبر: ٧١٠٢ تاریخ انتشار: ٠٥ مرداد ١٣٩٨ - ١٣:٥١
صفحه نخست » عمومی » مطلب ویژه
بانوی کارآفرینی که بالغ بر 150 خانم را به صورت اختصاصی آموزش می دهد

مقوله کارآفريني به سرعت در حال گسترش است و کارآفريني زنان موضوع خاص و مورد توجه سراسر جهان است. بسياري از محققان معتقدند که فعاليتهاي کارآفريني توسط زنان، نقش برجسته اي در سلامت اقتصاد ملتها دارد. زنان در زمان کوتاهي توانستند با ورود به عرصه کسب و کار تحولات عظيمي در توسعه اقتصادي کشورها ايجاد کنند. چنانچه آمارها نشان مي دهد فعاليتهاي اقتصادي زنان 25 تا 35 درصد کل فعاليتهاي جهان را تشکيل مي دهد.

 

در همین زمینه زنان کارآفرین در کشور قطعا می توانند نقش تاثیرگزاری را در پیشبرد اهداف اقتصادی و کسب و کارهای مولد داشته باشند که می طلبد دولت هم برای حمایت از این کارآفرینان اقدام کند تا از این طریق به بهبود شرایط تولید و رونق اقتصادی و از همه مهم تر کسب مهارت توسط این بانوان کمک کرده باشد.

 

 خانم رضایی که توانست با ورود در  حرفه آرایشگری و پیرایشگری با تکیه بر چشم انداز  مدرن و متفاوت از شکل کلاسیک  ، این حرفه را به مأمن ایجاد اشتغال برای بالغ بر 150 نفر از بانوان متخصص  مبدل سازد تنها یکی از چندین بانوانی است که بدون کمک دولت توانست این راه طاق فرسا را طی کند و امروزه به عنوان بانویی فعال در این عرصه شناخته شود.

 سرکار خانم لی لی رضایی  متولد سال 1360 یکی از همان کار آفرینانی است که پس از اتمام دوره تحصیلات خود در رشته گرافیک شاخه مینیاتور در سال 1381  درپی شرکت در آزمونهای استخدامی بخش دولتی نبود و با کسب تجربه و آموزش نزد افراد پیشکسوت و صاحب نام  این هنر در سالن های مختلف به  حرفه آرایشگری روی آورد؛  پس از گذشت مدتی ایشان با تلنگرو بازخوردهایی که در کار خود از مشتریانش دریافت نمود این توانایی را در خود دید که جداگانه و  به صورت مستقل به کارفرمایی که میخواهد ایجاد اشتغال نماید مبدل شود لذا سالن اول خود را در منطقه سعادت آباد تهران افتتاح نموده و با همت و پشتکار وصف ناپذبر پس از مدتی سایر شعبات خود را با سربلندی و افتخار افتتاح نمود . ایشان حمایت های همسر و مادر خود را در این عرصه جزء لاینفک موفقیت خود دانسته و همیشه سپاسگزار این دو عزیز هستند .

نکته جالبی که در محیط کاری ایشان به چشم می خورد واگذاری مسئولیت ها به سایر افراد در رده های مختلف می باشد، ایشان از خدمات چندین مدیر داخلی و هماهنگ کننده در سالن در سطوح مختلف بهره می برد و کاملا این جمله مدیریتی که میگوید :  "مدیریت یعنی انجام کارها توسط دیگران " را میتوان در اطراف ایشان ملاحظه نمود.

 خانم رضایی  ضمن توجه به نطرات و پیشنهادهای همکاران و کارآموزان خود با برگزاری نشست های ماهانه،  حس  "از خود دانستن محیط کار  " را در بین کارکنان خود بوجود آورده است.

 گفتنی  است در  نشست صمیمانه ای که مدیر کل دفتر امور فرهنگی به  اتفاق  همکاران خود با هدف الگوسازی از افراد موفق با تکیه بر  فرهنگ سازی در  امر مهم کار آفرینی  داشتند   ضمن تقدیر و تشکر از این بانوی کار آفرین و نمونه که هم در عرصه کار خیر جمعی دستی بر آتش داشته و از اقشار آسیب پذیر اجتماع به وسع خود دستگیری مینماید ؛  و هم در عرصه تغییر نگاه به فرهنگ کار موفق بوده اند ؛   دعوت بعل آورد  تا در نشست کار آفرینی تخصصی زنان در وزارت متبوع شرکت داشته تا تجارب  ایشان سراج راه سایر افرادی گردد که در آینده با کمی همت و جسارت بتوانند روی پای خود ایستاده و نگاه متفاوتی به فرهنگ کار داشته باشند.  g

Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
  

پربازدیدترین ها
آخرین مطالب