2021 May 9 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
یاداشتی به مناسبت روز ملی کارآفرینی
کد خبر: ٧١٠٦ تاریخ انتشار: ٠٦ مرداد ١٣٩٨ - ٢٣:٥٩
صفحه نخست » عمومی » تازه های خبری
یاداشتی به مناسبت روز ملی کارآفرینی

کارآفرینی و کارآفرین دو واژه‌ای هستند که امروزه در رسانه‌ها مکررا مطرح میشود و به همین دلیل اکثر نسل جوان جامعه با نمونه‌هایی از مصادیق آن آشنا بوده و به محض شنیدن این واژگان، کارآفرینان مشهورى را در ذهن خویش به یاد می‌آورند

دکتر یوسف داودی یکی از نادرترین و موفقترین کارآفرینان است که با ابتکار عمل خود برای بهبود کیفیت زندگى در جامعه و ایجاد اشتغال خیل بیکاران منطقه شمال خوزستان اعم از دانش آموختگان رشته های مختلف در سطوح آموزش عالی تا افراد متخصص و... بسیاری از نادیدنی ها منطقه مسجدسلیمان را دیدند و فرصت‌هایی که همه کس قادر به شناسایی آنها نبودند شناسایی کردند و با رویکرد مدیریت استراتژیک مسیر پیشرفت و توسعه شرکت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان را پیمودند.
در این مسیر موانع داخلی و موانع خارجی زیادی وجود داشت، از موانع داخلی می توان به سردرگمی سیستم دولت در تعیین و تکلیف با تولید در جامعه، ضعف شدید در سیستم خصوصی سازی به واسطه عدم انطباق با شرایط موجود، نرخ سود بانکی، بی اعتمادی به کارآفرینی در جامعه و ... همچنین موانع خارجی میتوان به مسائل بین المللی و سیاسی اشاره کرد که به واسطه مسئله انرژی هسته ای و سیاستهای آمریکا در قبال ایران و هجوم پیامهای منفی از طریق رسانه های غربی علیه ایران به نحوی سرمایه گذاری را در ایران با مشکل رو به رو ساخته است.
بنابراین جناب آقای دکتر داودی که از کارآفرینان حوزه صنعت نفت میباشند با استراتژی خاصی از این موانع عبور کردند و در شرایط سخت #تحریم_ظالمانه توانسته است با *شرکت ووهان چین* که از معتبرترین شرکتهای نفتی این کشور می باشد، پروژه اوره و آمونیاک را به پیشرفت بیش از 96 درصد برساند، این میسر فقط در سایه روحیه جسارت و سرزندگی و به آینده فکر کردن و در نهایت ایجاد تغییر است و به استقبال خطرات رفتن است.
 
به همین خاطر روز ششم مرداد ماه که به نام *روز ملی کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای* نام گذاری شده است بهانه است تا از زحمات جناب آقای دکتر یوسف داودی که با کار آفرینی و تلاش در خط مقدم جبهه اقتصادی و حقیقتا گوهر اقیانوس اقتصاد استان خوزستان و کشور هستند تقدیر و تشکر بعمل آورم.
 
دوستدار و دعاگویتان 
سیدستار ماندگارg

Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
  

پربازدیدترین ها
آخرین مطالب