2021 May 9 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
بیانیه سازمان زنان حزب مردم سالاری درباره انتخابات پیش رو
کد خبر: ٧١٢١ تاریخ انتشار: ٣٠ بهمن ١٣٩٨ - ٠٢:٢٢
صفحه نخست » عمومی » مطلب ویژه
بیانیه سازمان زنان حزب مردم سالاری درباره انتخابات پیش رو


بدیهی است اين سازمان از پیگیری و رصد این امور از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهد کرد و از دولت و دستگاه حاکمه رسیدگی جدی را خواستار است.

 بسم الله الرحمن الرحيم
سلام و درود بر همه مردم بخصوص زنان نجيب و نيك انديش ايران زمين
 
همانطور كه همه شما ملت شريف ايران اذعان داريد انتخابات در نظام مردم سالارى دينى نه صرفا مسيرى براى دستيابى به قدرت، بلكه بسترى براى ارتقاى فرهنگ سياسى، تبيين مسائل اصلى كشور، مشاركت وسيع افكار عمومى و چاره جويى مشكلات و تحكيم همدلى ملت در مسير پيشرفت است.
 
زنان ايران در هنگامه حرکت عظیم انقلاب اسلامى، پا به پاى مردان نقشی موثر و سازنده در ایجاد شور انقلابی و مقابله با بیداد گری ها و در نهایت پیروزی آن داشتند و در سال‌های بعد از آن در دوران دفاع مقدس با ایثار و فداکاری در جهت صیانت و حفظ ارزش‌ ها، از هیچ کوششی فروگذار نکردند و تعریف جدیدی از زن مسلمان ایرانی به جامعه جهانی عرضه کردند. زنی که با تاثیر از الگو های طراز اول مکتب اسلام چون فاطمه زهرا (س) و زینب کبری (س)، ضمن حفظ نقش سازنده خود در حفظ بنیان و کیان خانواده بر ایفای مسئولیت های اجتماعی تاکید داشته و شرکت و دخالت در مقدرّات اساسی مملکت را وظیفه خود می‌داند.
اما حاكميت تفكر مردسالارى،تبعيض هاى جنسيتى، ناهنجارى هاي اجتماعى،بالابودن نرخ بیکاری زنان به خصوص فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها و تقریبا ثابت ماندن نرخ اشتغال آنان، زنانه شدن فقر، درصد پایین مدیران زن، اصلاح نکردن و تصويب نشدن قوانین و لوايح مربوط به زنان و خانواده، پائین بودن نرخ مشارکت سیاسی زنان در سطح عالی مدیریتی علیرغم میزان بالای مشارکت توده زنان بخصوص در انتخابات، نشان از منزلت دوگانه آنان دارد.
از آنجا که یکی از اصول قانون اساسی استیفای حقوق همه جانبه تمام ملت اعم از زن و مرد است، سازمان زنان حزب مردم سالارى از کلیه نامزدهاى نمایندگى مجلس يازدهم به ویژه زنان  که رسالتی مضاعف بر دوش خواهند داشت ، اصلاح قوانین و مقررات، شناسایی خلاء های قانونی و اجرای قوانین موجود در حوزه زنان و رفع تبعیض های ناروا در جهت تحقق عدالت جنسیتی  و ایفای نقش کامل و جامع نظارتی بر دستگاه های اجرایی در حوزه امور زنان را خواستار است.
بدیهی است اين سازمان  از پیگیری و رصد این امور از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهد کرد و از دولت و دستگاه حاکمه رسیدگی جدی را خواستار است.
در همين راستا سازمان زنان حزب مردم سالارى از همه شما شهروندان حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس بخصوص زنان آگاه و همواره در صحنه درخواست دارد تا با حضور فعال و مشارکت جویانه خود در روز دوم اسفند 98 حماسه انتخابات 94 را مجددا بازآفرینی نمایید.به امید فردایی بهتر و زندگی در فضایی مملو از امید و تلاش و صلح و سازندگی و عزتمندی ملت شريف ایران.
سازمان زنان حزب مردم سالارىg

Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
  

پربازدیدترین ها
آخرین مطالب